Könyv

Harcos Bálint: A halandzsarablók

Könyv

Barbó, a sörényfodrász oroszlánokat fazoníroz, de valamiért csak a vadakkal boldogul. Így amikor gróf Dölyfös Baltazár felkéri a mestert, hogy szelíd állatai szőrét is igazítsa már meg, Barbó, hogy, hogy nem, a feladat teljesítése közben felszabadít néhányat közülük. Cipcirip (mint a gyerekek többsége) nem rendmániás, de számára a rend nem is ugyanazt jelenti, mint a többségnek. Így mikor anyukája kérésére csakazértsem pakol össze, valahogy mégis minden a helyére kerül. Az, hogy Ninta papírsárkánya nem tud repülni, nem akkora mutatvány, ám az, hogy a kislány kívánsága teljesül, és a sárkányka életre kel (sőt, beszélni is tud), Ninta pedig, vascipellőjét levéve képes lesz repkedni, na, az már döfi. A repülés tagadhatatlanul vonzó dolog, bármely életkorban. Korracsek néni és Korracsek bácsi egészen biztosan nem számított arra, hogy szokásos sétájukon a néni sálja elszáll a szélben, hogy az utána kapó nénit egészen a rég áhított New Yorkig repítse. (Komoly közjátékok után, egy kisebb csapat macska segítségével kerül haza.) Harcos Bálint furcsa, ferde humorú, rövid történetei különös mesegyűjteménnyé rendeződnek. Szereplői is mind kicsavart, kedvesen különc figurák, és talán ez bennük a legvonzóbb. Turi Lilla csodás illusztrációi pedig ezt a szokatlan mesei világot oly módon jelenítik meg, hogy bár a képek önmagukban is teljes értékűek, a szöveggel ölelkezve valami egészen rendkívüli komplexitást mutatnak.

Pagony, 2020, 90 oldal, 3990 Ft

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.