Képeskönyv

Sally Morgan: Billie Eilish – Tények, titkok, érdekességek

  • - legát -
  • 2020. szeptember 6.

Könyv

A Los Angeles-i kamasz felbukkanása az elmúlt évek legjelentősebb könnyűzenei sztorija volt, így egyáltalán nem meglepő, hogy a pop-vegyes ipar is a legnagyobb fordulatszámon lépett működésbe. A lemezek, pólók, bögrék és kiegészítők mellett természetesen az „irodalom” is igyekszik megtalálni hozzá a haszonkulcsot. A bökkenő az, hogy Billie Eilish decemberben még csak a tizenkilencet tölti be, és eddigi életét nem kuszálták össze mindenféle izgalmas epizódok, így a legdörzsöltebb szerzők is akadályokba ütköznének, ha izgalmas, tényfeltáró életrajzot szeretnének írni róla. Sally Morgannek könnyedén sikerült átlépnie az akadályokon, bár a „tények, titkok, érdekességek” alcímet viselő munkát bajosan nevezhetnénk életrajznak. Valójában egy tinédzsereknek szóló magazinról van szó, amelyben a sok-sok színes fotó mellett néhány mondatos blokkokban olvashatunk ezt-azt, lényegében kizárólag pozitív dolgokat. Kiderül, hogy a kis sztár egyelőre csak a zenébe szerelmes, hogy szülei támogatják, hogy zeneszerző bátyja a legjobb barátja, így hát nem csoda, hogy ezen családi idill, céltudatossággal és tehetséggel elegyítve sikert hozott. Bár a szövegben többször megemlítik, hogy Billie „nem fél kimondani a véleményét”, és hogy „mindig felhívja a figyelmet a kettős mércére, amellyel a nőknek meg kell küzdeniük a zeneiparban”, nem ebből a kiadványból fogjuk megtudni, hogy e tehetséges kamaszlány mitől került a legmagasabb polcra.

Fordította: Nagy Andrea. Móra, 2020, 64 oldal, 2999 Ft

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.