Ha a Háború és békét össze lehet foglalni három szóban („az oroszokról szól”), A varázshegyet pedig egyoldalas képregényben, azon már igazán nincs mit csodálkozni, hogy a Star Wars eredeti három részének elbeszéléséhez sem kell több 100 oldalnál. De van itt más is, mint a gyorsan elhadart meseszöveg, mely a Blam! Blam! Blam! (golyózápor), a Kabúúm (robbanás) és a Grrrr! (jégszörny) hangutánzó szavak köré épül (van Slutty! és Báng! is).
Ez a más azonban egyáltalán nem a gyerkőcöknek, hanem a Star Wars szent tekercseit fanatikusan tanulmányozó felnőtt rajongóknak szól: a kemény táblás mesekönyvet ugyanis Ralph McQuarrie (1929–2012) festményei díszítik. A beavatatlanoknak: még Deak Starkillernek hívták a Star Wars fontos szereplőjét és Luke neme sem volt kőbe vésve, szóval réges-régen egy fiatalember, nevezzük George Lucasnak, kezében hevenyészve lefirkantott vázlatával, felkérte Ralph McQuarrie-t egy kis rajzolásra. A sci-fi-kedvelő, mezei illusztrátor munkához is látott, és a keze alatt megszülettek azok a festmények, melyeknek Darth Vader és még egy csomó, mára ikonikussá vált szereplő és helyszín a külalakját köszönheti. McQuarrie képein még nyoma sincs a marketingszempontoknak, ellenben jól látszanak a korabeli ötletelés, a fiatal Lucasszal való lázas brainstorming izgalmai, melyek során Vader, Chewie vagy
C-3PO elnyerte végső formáját.
Két tökéletes világ létezik egymás mellett: a filmeké és McQuarrie képeié. Az utóbbiakból is kirakható a három szent film, de ez a Star Wars nem az a Star Wars. McQuarrie műve egy pszichedelikus, alternatív trilógia, melyet egy másik – a miénkkel párhuzamos, de a miénknél jóval ártatlanabb – univerzumban mutattak be.
Kolibri Könyvek, 2015, 94 oldal, 2999 Ft