A háború közepette is van turizmus Ukrajnában

  • narancs.hu
  • 2023. április 2.

Külpol

Szobafoglalásnál fontos szempont, milyen az óvóhely.

Nyugat-Ukrajnában jobban boldogulnak most az idegenforgalomból élő vállalkozások, mint a koronavírus-járvány idején – írja a HVG a CNN összefoglalója alapján

Az amerikai hírtelevízió oldala arra kereste a választ, mi a magyarázata, hogy az orosz hadsereg által megtámadott ország nyugati felén a szállodák elég jó kihasználtsággal működnek, és a sípályákon is van forgalom.

Az írásban a Lvivben működő Hotel Leopolist szállodáról is szó van. A szálló 2020-ban a koronavírus-járvány miatt két hónapra bezárt, aztán kinyitott, a tulajdonosok folytatták a 2019-ben elkezdett felújítást, és tavaly nyáron be is fejezték, mialatt az orosz légierő Lvivet is támadta.  A szálloda igazgatója azt nyilatkozta, rövid időre álltak csak le a munkákkal, aztán folytatták, hogy készen legyen a háború végére.

A háború még tart, a hetvenszobás szálloda kihasználtsága azonban jó, és a háború elején is jobb volt, mint a koronavírus-járvány alatt. Az idei januári és februári forgalmuk a tervezettnél jobb lett, azzal együtt, hogy állandó áramszünetekkel kell számolniuk, és azzal is, hogy az orosz hadsereg időnként az országnak ezt a felét is lövi rakétákkal.

A háború jelenlétéhez hozzászoktak az ottaniak. Aki szobát foglal, arra is odafigyel, milyen a hotel óvóhelye. A városban sokfelé lehet találkozni olyan menekültekkel, akik az ország háború sújtotta részéből jöttek. Az ő ellátásukban szerepet vállalnak a turizmusból élő vállalkozások.

A turizmus inkább belföldi, de a lvivi szállodákban külföldiek is vannak – köztük olyan emberek, akik önkéntes munkát végezni utaztak Ukrajnába.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.