Drónok hatoltak be az ukrán katonák kiképzésére is használt német légibázis légterébe

  • narancs.hu
  • 2025. február 9.

Külpol

Orosz kémekre gyanakodnak.

Orosz kémkedés gyanúja miatt indított nyomozást a német hadsereg, miután hat drónt is észleltek egy kulcsfontosságú légibázis felett. Az északi Schwesing városában található bázison ukrán katonákat képeznek ki a Patriot rakétavédelmi rendszerek használatára, írja a Politico nyomán a 444.

Egy jelentés szerint január 9. és 29. között azonosítatlan drónok többször is behatoltak a bázis légterébe. A hadsereg hiába észlelte a drónokat, a technológiájuk nem volt elég jó ahhoz, hogy lehozzák az eszközöket, vagy bemérjék, kik irányították őket.

A Süddeutsche Zeitung német lapnak nyilatkozó katonai tisztviselők szerint a drónok technológiai fejlettsége alapján könnyen arra lehet következtetni, hogy valamilyen idegen állam állhat az akció mögött. A német hadsereg lehetséges kémkedésként kezeli az eseteket, és az eljárásba bevonta a hírszerzést is.

Az utóbbi időben több hasonlóan gyanús dróntevékenységet figyeltek meg más német katonai létesítmények közelében is, ami rávilágít a német drónvédelmi képességek hiányosságaira, írja a német lap.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

TGM: „... akkor a Párt elbukik, s vele elbukik örökre a magyar nép”

  • Tamás Gáspár Miklós

Nyolc évvel ezelőtt jelentek meg Király Istvánnak, az irodalomtörténésznek és Ady-szakértőnek, a Kádár-kor befolyásos kultúrpolitikusának titkos naplói, amelyekben egy vívódó, önmagával küszködő korifeus képe jelenik meg előttünk. Idézzük fel róla Tamás Gáspár Miklós cikkét 2017-ből.