Dróntámadás érte Netanjahu házát

  • narancs.hu
  • 2024. október 19.

Külpol

Nem történt személyi sérülés, a kormányfő nem tartózkodott az épületben. 

Drón ütközött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök házába a Tel-Avivtól északra található Cézárea városában szombat reggel – írja az NBC News a miniszterelnök hivatalának köleménye szerint. A kormányfő és felesége nem tartózkodtak az épületben, személyi sérülés sem történt.

Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szerint a Libanonból érkező drón épületnek ütközött a város területén, a Ynet hírügynökség pedig robbanás hangjáról számolt be. Az IDF egy másik drónt is elfogott. A támadást a Hezbollah terrorszervezet indíthatta: Tel-Avivban légiriadó volt, mivel jelentések szerint egy másik drón megközelített Glilot negyedet, ahol a Moszad külföldi hírszerző szolgálat központja és egy másik központ is található.

Mint ismert, csütörtökön Izrael megölte a Hamász vezetőjét, Jahjá Szinvárt egy Gázai övezetben végrehajtott hadműveletben. 

 

 

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.

A szürkeség ragyogása

Különös élmény néhány napon belül látni két Molière-darabot a Pesti Színházban. A huszonöt éve bemutatott Képzelt beteg egy rosszul öregedő „klasszikus”, a Madame Tartuffe pedig egy kortárs átirat, amelynek első ránézésre a névegyezésen túl nem sok köze van a francia szerzőhöz. Ez utóbbi egyáltalán nem baj, még akár erény is lehet.