Az elmúlt két évben folyamatos hekkertámadás veszélyének voltak kitéve az iPhone-ok a Google kutatói szerint – írta meg a BBC. Az okostelefonokat weboldalakon keresztül próbálták meg feltörni, méghozzá úgy, hogy észrevétlenül rosszindulatú szoftvereket telepítettek a készülékekre, hogy megszerezzék az érzékeny fényképeket, elérhetőségeket és egyéb dokumentumokat.
A Google munkatársai szerint az érintett oldalakra hetente többezerszer rákattintottak a fogyasztók az elmúlt időszakban. Az Apple nem kommentálta a BBC értesülését.
„A webhely meglátogatása elegendő volt ahhoz, hogy a hekkerek megtámadják a felhasználó telefonját, és telepítsék a kártékony szoftvert” – fogalmazott Ian Beer, kiberbiztonsági szakértő. Hozzátette, „a támadók nem tettek különbséget a fogyasztók között.”
A szakember azt mondta, a hekker 12 különböző Apple szoftverhibát használt ki az adatok elszikpázásához, a legtöbbet a Safari, a társaság alapértelmezett böngészője „szolgáltatta.”
Beer szerint ezzel a módszerrel rengeteg infót lehet lenyúlni mások telefonjáról, hiszen a névjegyeket, felvételeket, GPS koordinátákat a közösségi média felületeken és a csevegőalkalmazásokon keresztül, tehát így például az Instagrammon, a WhatsAppból és a Gmailből szedi össze. A szakember az elemzései során arra jutott, hogy „a támadók folyamatos erőfeszítéseket tettek az elmúlt két évben, hogy az iPhone telefonokat feltörjék”.