Kamala Harris három csatatérállamban megelőzte Trumpot

  • Narancs.hu
  • 2024. augusztus 10.

Külpol

A friss közvélemény-kutatás a jelöltek öt speciális képességéről is megkérdezte a választókat.

Joe Biden visszalépése óta először készítettek megbízható és alapos közvélemény-kutatásokat Michiganben, Pennsylvaniában és Wisconsinban. A New York Times által megrendelt kutatások szerint Kamala Harris demokrata elnökjelölt mindhárom csatatérállamban megelőzte Donald Trump republikánus elnökjelöltet.

  • Michigan: Harris 50%, Trump 46%,
  • Pennslyvania: Harris 50%, Trump 46%,
  • Wisconsin: Harris 50%, Trump 46%.

A kutatások hibahatára mindhárom állam esetében kicsivel több, mint 4 százalék.

Mint a 444 összefoglalójában írja, Harris előnye azért biztató a demokraták számára, mert Bident a katasztrofális tévévitája előtt is rosszabb százalékokra mérték ezekben az államokban. Májusban Michiganben és Wisconsinban is döntetlenre állt Trumppal. Miután 2020-ban mindhárom csatatérállamban győztek, megtartásuk kulcsfontosságú a demokraták számára, ha idén is győzni akarnak.

Azt azonban nem lehet tudni, hogy a mérést mennyire befolyásolta Tim Walz demokrata alelnökjelöltsége. Ilyenkor hagyományosan megnő annak az elnökjelöltnek a támogatottsága, aki frissen mutatta be alelnökjelöltjét. Harris ezt kedden tette meg, amikor Michiganben és Wisconsinban még az adatfelvételt végezték a közvéleménykutatók.

Az elnökjelölti cserét láthatóan értékelték a demokrata szavazók. A kutatás szerint 87 százalékuk elégedett a támogatott jelöltjével, májusban ez a mutató csak 60 százalék volt.

A kutatás során arra is rákérdeztek a regisztrált választóknál, hogy mit gondolnak a két jelöltről öt speciális szempontból. Ezek a következők voltak:

  • tiszta elképzelés az országról: Trump 60%, Harris 53%,
  • megfelelő temperamentum az elnökséghez: Harris 54%, Trump 45%,
  • őszinteség: Harris 52%, Trump 41%,
  • intelligencia: Harris 65%, Trump 56%,
  • képesség a szükséges változás elhozatalára: Harris 50%, Trump 47%.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.