Meghan Markle apja: „Minden lány hercegné akar lenni, neki ez megadatott, most pénzért elhajítja magától”

  • narancs.hu
  • 2020. január 19.

Külpol

Szerinte Harry hercegék rombolják a monarchiát.

A brit monarchia rombolásával vádolja Meghan hercegnőt és férjét, Harry herceget Meghan édesapja. A Mexikóban élő, 75 éves Thomas Markle – aki jó ideje nem tart kapcsolatot leányával – a Channel 5 brit kereskedelmi televíziónak adott interjút.

A tévétársaság a műsor sugárzásának időpontját még nem közölte, de néhány részletet vasárnap közzétett, tekintettel arra, hogy előző nap véglegessé vált: Harry és Meghan gyakorlatilag kivonul a királyi családból, legalábbis a monarchia hivatalos programjaiban a továbbiakban nem vesznek részt, közpénzellátmányban ezentúl nem részesülnek és II. Erzsébet királynőt sem képviselik hivatalos fórumokon.

Thomas Markle

Thomas Markle

Screenshot: YouTube

A házaspár emellett a jövőben nem használja az Ő Királyi Fensége (His/Her Royal Highness, HRH) titulust sem, amelyre Harry az uralkodó egyenes ági leszármazottjaként, Meghan hercegnő Harry feleségeként tarthatott igényt. Thomas Markle ezekről a fejleményekről a Channel 5 interjúműsorában azt mondja: amikor Harry és Meghan 2018-ban összeházasodott, mindketten kötelezettséget vállaltak arra is, hogy a királyi család tagjaként képviselik a koronát.

Lemondott Harry herceg és Meghan hercegné a királyi titulusáról

Még sok dolog nincs tisztázva az új életüket illetően. Lemondott királyi titulusáról Harry herceg és felesége, Meghan hercegnő, és a továbbiakban egyikük sem lát el hivatalos feladatokat a brit királyi családban - közölte szombat este a Buckingham-palota. Harryt - a 94. életévében járó II.

Meghan édesapja szerint lánya és veje ehelyett „rombolja, leértékeli, szétzilálja” a monarchiát, amely pedig „minden idők egyik legnagyszerűbb, régóta létező intézménye”. „Minden fiatal lány hercegnő akar lenni, (Meghannak) ez megadatott, és most az egészet elhajítja, ráadásul nekem úgy tűnik, hogy pénzért” – fogalmaz Thomas Markle a 90 perces műsorban az előzetesen közzétett részletek szerint.

Meghan édesapja ezt nem fejti ki részletesebben. Udvari megfigyelők szerint ugyanakkor azzal, hogy a házaspár pénzügyileg függetleníti magát a királyi családtól, lehetővé válik számukra, hogy az általuk létrehozott „Sussex Royal” márkanevet kereskedelmi tranzakciókban is felhasználják.
Harry és Meghan esküvőjük óta a Sussex hercege, illetve hercegnője címet viseli – az egyelőre nem került szóba, hogy erről is lemondanának –, és saját közös honlapjuk is a sussexroyal.com címen kereshető fel.

Thomas Markle-nak, aki több mint három évtizede elvált lánya édesanyjától, soha nem volt problémamentes a kapcsolata a házaspárral. Nem volt jelen a Windsorban rendezett esküvőn sem, így Meghant Harry édesapja, Károly trónörökös kísérte az ősi királyi rezidencia Szent György-kápolnájának oltárához.

A Channel 5 televíziónak adott interjúban is kijelenti: nem számít arra, hogy lánya valaha is újból felveszi vele a kapcsolatot, „különösen azután nem, hogy most miket mondtam róluk”. Meghan nemrégiben pert indított a Mail on Sunday ellen, azon a címen, hogy az ő egyik levelét, amelyet édesapjának írt, a konzervatív vasárnapi brit bulvárlap közzétette, megsértve a szerzői jogot és a brit adatvédelmi törvényt. Hírek szerint Thomas Markle felajánlotta, hogy tanúskodik a perben – ám nem leánya, hanem a brit lap mellett.

MTI

Figyelmébe ajánljuk

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.

Kire ütött ez a gyerek?

Az 1907-ben született dráma eredetiben a The Playboy of the Western World címet viseli. A magyar fordításokhoz több címváltozat is született: Ungvári Tamás A nyugati világ bajnokának, Nádasdy Ádám A Nyugat hősének fordította, a Miskolci Nemzeti Színházban pedig Hamvai Kornél átültetésében A Nyugat császáraként játsszák.

2 forint

„Újabb energiaválság felé robog Európa, ebből kellene Magyarországnak kimaradni, ami nem könnyű, hiszen ami most a magyar benzinkutakon történik, az már felháborító, sőt talán vérlázító is” – e szavakkal indította Orbán Viktor a beígért repülőrajtot indiai kiruccanása után. Hazatérve ugyanis a miniszterelnök szembesült egynémely adatsorral, meg leginkább azzal, hogy, a legendás Danajka néni szavaival élve, „drágulnak az árak”. Az üzemanyagé is.

Kiárusítás

Lassan másfél éve szivárgott ki, hogy az állam egy olyan arab befektetőnek, Mohamed Alabbarnak adná Budapest legértékesebb egybefüggő belterületét, a Rákosrendezőt, aki mindenféle felhőkarcolót képzel oda, egyebek mellett a Hősök tere látképébe belerondítót is.

24 óra

„Megállapodást kellene kötnie. Szerintem tönkreteszi Oroszországot azzal, ha nem köt megállapodást – mondotta Trump elnök a beiktatása utáni órákban Vlagyimir Putyinról, majd hozzátette azt is, hogy „szerintem Oroszország nagy bajba kerül”. Trump azt is elárulta, hogy telefonbeszélgetést tervez az orosz elnökkel, de még nem tudja, mikor. Nemrég azt is megjegyezte, hogy Oroszország egymillió embert veszített az Ukrajna ellen indított háborújában. (Ez a szám az orosz áldozatok felső becslése.)

A Menhir

Bár soha nem jutott a hatalom közelébe, mérgező jelenlétével így is át tudta hangolni a francia közgondolkodást. Több mint fél évszázadig volt elmaradhatatlan szereplője a politikai életnek. Újrafazonírozott pártját lánya, Marine Le Pen, eszmei hagyatékát az alt-right francia letéteményese, Éric Zemmour viszi tovább.