Pénteken temetik Alekszej Navalnijt

  • narancs.hu
  • 2024. február 28.

Külpol

Az ellenzéki politikus nyilvános búcsúztatását a legtöbb moszkvai temetőben megtagadták.

Nem az orosz politikai és kulturális élet kiemelkedő személyiségei között, a Novogyevicsi temetőben fogják végső nyugalomra helyezni Alekszej Navalnij testét, hanem a Boriszovszkij temetőben temetik el pénteken – írja a BBC. A búcsúszertartás azon nem itt lesz, hanem  a Moszkva központjától távolabb fekvő Marjino városrészben.

Az ellenzéki vezető február 16-án hunyt el gyanús körülmények között.

Kira Jarmis, a politikus szóvívője azt mondta, a legtöbb temetési helyszínen, amivel kapcsolatba léptek, megtagadták, hogy nyilvános búcsúztatást tartsanak. Volt, ahol egyenesen megmondták, hogy tilos együttműködniük az ellenzéki stábbal.

Navalnij holttestét egy hétig nem adták ki a börtönhatóságok az elhunyt anyjának. Végül Ljudmila Navalnaja megkapta a testet, de megfenyegették, hogy „titokban” temessék el. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk