Atommentesség, rendezett kapcsolatok: csak nagy általánosságok fértek bele a „történelmi” szerződésbe

  • narancs.hu
  • 2018. június 12.

Külpol

Közös sajtótájékoztató sem lesz.

Sejteni lehetett, hogy sok meglepő konkrétumot nem fog tartalmazni a paktum, amit a Donald Trump–Kim Dzsongun-találkozón aláírnak. S valóban, az aktus jelképes volta jóval nagyobb hangsúlyt kapott, mint a tartalom maga.

Az persze igazán furcsa, hogy a két vezető nem tart a sikeres aláfirkálás után közös sajtótájékoztatót, s a találkozót csak Trump értékeli majd. Mindenesetre azt már nagyjából tudni lehet, mik voltak az aláírtak fontosabb pontjai:

– Az Egyesült Államok és a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság is elkötelezi magát, hogy új kapcsolat jöhessen létre a két ország kötött.

– Közös cél a Koreai-félsziget békéjének megteremtése.

– Észak-Korea megerősíti áprilisi vállalását a Koreai-félsziget teljes atommentesítéséről.

– A két ország közös erőfeszítésekkel kutatja fel a koreai háborúban eltűnteket és fogságba esetteket.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.