A nőt ezentúl a török rendőrség a nap 24 órájában megfigyelés alatt tartja. A védőőrizetet Isztambul kormányzója rendelte el - értesült az Anadolu török hírügynökség.
A szaúdi uralkodó, Szalmán bin Abdel-Azíz és az ország trónörököse, Mohamed bin Szalmán vasárnap részvétét nyilvánította Hasogdzsi hozzátartozóinak. A királyi ház legfőbb képviselői telefonon beszéltek Hasogdzsi idősebb fiával, Száleh Dzsamállal - derült ki az SPA szaúdi állami hírügynökség által kiadott közleményből.
Szaúd-Arábia szombaton beismerte, hogy Dzsmál Hasogdzsi meghalt az isztambuli szaúdi főkonzulátuson, jelentés szerint az újságíró dulakodás következtében vesztette életét. Ennek nyomán eltávolították posztjáról a titkosszolgálat helyettes vezetőjét, Szaúd-Arábia pedig "mélységes sajnálatát" fejezte ki a történtek miatt.
A Haber Türk török televízió ezzel egy időben arról számolt be, hogy az amerikai és a török elnök vasárnap telefonon megvitatta Dzsamál Hasogdzsi szaúd-arábiai újságíró halálának körülményeit.
Nem sokkal korábban, szombaton ismertté vált, hogy Donald Trump amerikai elnök nem elégedett az újságíró halálának körülményeit illető szaúdi magyarázattal.
A nevadai Elkóban tett kampánykörútja után egy újságírói kérdésre válaszolva azt hangoztatta, hogy korántsem elégedett a szaúdi magyarázattal, miszerint az ellenzéki szaúdi újságíró dulakodás közben vesztette életét hazája isztambuli főkonzulátusán. A szaúdi beismerést az elnök "jó első lépésnek" minősítette, de hozzátette: számos kérdés vár még tisztázásra, a szaúdi fél még adós a teljes magyarázattal.
Donald Trump és Recep Tayyip Erdogan telefonbeszélgetése során egyébként még szó esett a szíriai helyzetről, a nemrégiben Törökországban szabadon engedett Andrew Brunson amerikai lelkipásztorról, valamint az Egyesült Államok és Törökország együttműködéséről a terrorizmus elleni küzdeleméről is.