Ősszel két sikeres magyar orvosi misszió járt Csádban, amelyeknek köszönhetően alapvető és gyakran életmentő egészségügyi szűrővizsgálatokra, a triázsrendszer kiépítésével kapcsolatos oktatásra, valamint az ország történetében első alkalommal pacemaker-beültetésekre került sor – dicsekedett Azbej Tristan, a Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára.
A budapesti Szent Ferenc Kórház önkéntes egészségügyi csapata végzett el Csádban elsőként pacemaker beültetést, a Hungary Helps Ügynökség (HHÜ) orvosmissziója keretében. Ez a mérföldkőnek számító eljárás új fejezetet jelentett Csád egészségügyi rendszerében, bevonva a folyamatba helyi orvosokat és szakembereket is.
A Hungary Helps Programon keresztül nyújtott támogatás elengedhetetlen volt a pacemaker-beültetés helyben elérhetővé tétele folyamatának elindításához, hozzájárulva a szívbetegségekkel összefüggő halálozási ráták csökkentéséhez. A program hosszú távú célja, hogy a helyi orvosok elsajátítsák a pacemaker-beültetéshez és -programozáshoz szükséges készségeket, biztosítva, hogy a jövőben ezek az életmentő beavatkozások Csádon belül is elvégezhetők legyenek. Ennek érdekében több mint tíz helyi kardiológus vett részt EKG- és pacemaker-programozási tréningen.
Az elmúlt két hónapban magyar egészségügyi önkéntesek több mint 140 munkanapot töltöttek Csádban menekültek orvosi ellátásával, kórházi feladatok ellátásával és oktatási programokkal, ezeket a tevékenységeket a csádi egészségügyi minisztériummal együttműködve hajtották végre, azokra a kritikus területekre összpontosítva, amelyek azonnali beavatkozást igényelnek.
A Hungary Helps ezzel végre valami értelmes dolgot is csinált, egyébként hihetetlen dolgokra költik a pénzt: