Egy fideszes képviselő Conchita Wurstra nevezne át egy művelődési házat

  • narancs.hu
  • 2022. február 1.

Kultúra

Mert egy képviselőtársa melegpropagandát vélt felfedezni egy színdarab só-borstartójában.

Előterjesztést nyújtott be a XV. kerületi közgyűlésben Miháy Zoltánné kormánypárti képviselő arról, hogy a kerület művelődési központja méltatlanná vált Csokonai Vitéz Mihály nevére – írja a 444.hu. Mindezt arra alapozza a politikus, hogy egy ott előadott színdarabban olyan ruhát viselt egy férfi színész, amelyben női ruhadarabok elemei is voltak.

„Javaslom, hogy ha már szétverik a múltat, ne használják hozzá nemes költőnk nevét, ne alázzák meg Csokonai Vitéz Mihály nagyságát (...) már csak azért se, mert ebben az új szellemiségben kétlem, hogy lesz-e művészet, művelődés valaha is. (...) keressenek az irányultságukhoz illeszkedő névadót, például az önökhöz közel álló Conchita Wurstot” – olvasható az előterjesztésben.

Az idáig vezető botrány kiváltó oka az volt, hogy a XV. kerületi Csokonai művelődési házban január 22-én, a magyar kultúra napján zártkörű ünnepi előadást tartottak, amire a Soharóza társulat Dalok a kamrából című előadását hívták meg. A mű arról szól, hogy a koronavírus miatti lezárások hogyan változtatták meg az emberek gasztronómiai szokásait. Az előadást megnézte Szalay Kornél Géza fideszes önkormányzati képviselő is, aki egy félig vőlegény-, félig menyasszonyruhába öltözött szereplő láttán arra jutott, hogy a darab homoszexuális propaganda.

Valójában azonban az egy só-borstartó szerepe volt.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezedigitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.

Keserédes felelősség

A szülővé váló női művészek munkásságába rendszerint valamilyen módon beépül az anyaság témája. Ezt a műkritikusok és a kollégák rendszerint egyfajta kitérőnek tekintik, ami után a művész visszatérhet az „igazi” művészethez.

Egy tipikus NER-karrier

Magyar Péter fent említett sajtótájékoztatója után egy eddig viszonylag ismeretlen informatikai vállalkozó, Vertán György is a reflektorfénybe került, mivel Magyar azt állította, hogy volt felesége, Varga Judit, illetve volt barátnője, Vogel Evelin Vertántól kap „apanázst”, az egyik átutalással, a másik készpénzben. Mindez azért zajlik így, mert az üzletember Kubatov Gábor barátja.

A kezükben robbanhat föl

Egészen elképesztő, mi zajlik itt vasárnap délután óta, amikor Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Fidesz manipulált, részben mesterséges intelligencia segítségével előállított hangfelvételekkel lejáratókampányt indít ellene.