Atlantiszi angyalrituálét tartott egy szekta a polgárőrök gyerektáborában, amit a Belügyminisztérium támogatott

  • narancs.hu
  • 2018. október 26.

Lélek

Az elsüllyedt világ.

Augusztusban tartotta az Országos Polgárőr Szövetség ifjúsági táborát Zala megyében, a Belügyminisztérium támogatásával. A Magyar Idők nevű kormánylap és a 24.hu számolt be arról, hogy a tábor után több szülő panasszal élt, mert szülői engedély nélkül tartott a táborban „szertartást” egy szekta, amely nemcsak emberek és angyalok együttélését, hanem Atlantisz létezését is hirdeti. A szekta angyalszeánszain kézrátételes gyógyítást is alkalmaznak.

A tábor elvileg gimnazista korú gyerekeknek adna ízelítőt abból, mit csinál egy polgárőr, hogy aztán nagykorúként gyorsan, már szinte kész polgárőrként állhassanak munkába.

false

 

Fotó: Keresztény Esszénus Egyház Facebook-oldala

Az esetre némiképp magyarázatot ad, hogy a polgárőrök alelnöke, Horváth Róbert vezeti ezt a szektát, vagyis a Keresztény Esszénus Egyházat.

A 24.hu azt írja, hogy a reklamáló levelek a Belügyminisztériumhoz is eljutottak, az Országos Polgárőr Szövetség belső vitát indított az ügyben, és megszavaztatta a szülőket arról, hogyan vélekednek a tábori „istentiszteletekről” – ők így nevezik az atlantiszi angyalok kézrátételes gyógyítását, bár abban kételkedünk, hogy a szülőknek ez jut eszébe az istentisztelet elnevezésről.

Mindenesetre a portálnak azt mondta Horváth Róbert, hogy valóban megtartották a szóban forgó „istentiszteletet”, de a szülők ebbe beleegyeztek, további kérdésekre nem volt hajlandó válaszolni.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.