Véradás és vidámpark: az MSZP szűr, Thürmer beszél, a Momentum harcol

  • 2018. május 1.

Lélek

Majálisoznak a pártok.

Nézzük, mi várható idén a munka ünnepén, mármint politikai vonatkozású programok tekintetében.

A szakszervezeti mozgalmak szokásokukhoz híven a Városligetben jönnek össze egy jó majálisozásra, sörvirslizésre és emelkedett hangulatú családi andalgásra, a színvonalas szórakozásért többek között a Happy Gang és a Kanu Márió felel, de ígéretes, hogy üzenni is lehet majd az Orbán-kormánynak.

false

 

Fotó: MTI

Szintén a Városligetben ünnepel az MSZP, az egész napos rendezvényt így jellemzi a párt a Facebookon: "Lesznek gyerekprogramok, játszótér, vidámpark, fórumsátor, véradás és egészségügyi szűrések!“ Csábító! Aki végigmegy az összes programponton - a dodzsemből kiesve az MSZP megújulásáról fórumozik, miközben vért ad, onnan beesik egy tüdőszűrésre - feltehetően Kunhalmi Ágnest formázó szobrocskát kap. (A félreértések elkerülése végett: ezt mi találtuk ki jókedvünkben.)

Nincs majális Thürmer nélkül, Gyula a nap folyamán több beszédet is mond, egyet a Kodály Köröndön délelőtt, egyet a Városligetben délben. A Munkáspárt várja barátait a rendezvényre, ami a Facebookon ezidáig 200 embert érdekelt. A párt egyébként alig 0,3 százalékot ért el a választáson.

false

 

Fotó: MTI

A választás óta állítólag több, mint ötezer taggal hízott Momentum komoly tüntetést szervez mára Maradunk, ellenállunk, változtatunk! Tüntetés a jövőnkért címmel a Szabadság téren 17 órától. "A civilek által szervezett tünetések eszméletlen közösségi élményt és erőt adnak, a mi feladaunk pedig az, hogy május 1-én nemcsak világos célt, de eszközt is adjunk az elnyomással szembeni közös harchoz", áll az esemény leírásában. A tüntetés iránt 15 ezren jelezték érdeklődésüket a Facebookon.

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)

Ide? Hová?

Magyarországon úgy megy, hogy négy­évente kijön a felcsúti jóember a sikoltozó övéi elé, és bemondja, hogy ő a Holdról is látszik.