Ezen a hétvégén csak a gyalogosoké a Szabadság híd

  • Földes Máté
  • 2017. június 18.

Lokál

Lazuljon Ön is a Duna felett!

A tavalyi spontán hídfoglalás sikerén felbuzdulva idén hivatalosan is gyalogoshíddá nyilvánították a Szabadság hidat néhány nyári hétvégére. Most van az első alkalom, a folytatás jövő héten, utána viszont csak augusztus 5–6-án és augusztus 12–13-án zárják le az átkelőt az autósok elől.

Úgyhogy ne tétovázzon, azonnal induljon ejtőzni a Szabadság hídra. Mi ott voltunk, és a rossz idő ellenére is nagyon élveztük.

Ezen a hétvégén csak a gyalogosoké a Szabadság híd

Lazuljon Ön is a Duna felett!

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.

A szürkeség ragyogása

Különös élmény néhány napon belül látni két Molière-darabot a Pesti Színházban. A huszonöt éve bemutatott Képzelt beteg egy rosszul öregedő „klasszikus”, a Madame Tartuffe pedig egy kortárs átirat, amelynek első ránézésre a névegyezésen túl nem sok köze van a francia szerzőhöz. Ez utóbbi egyáltalán nem baj, még akár erény is lehet.