Hajnalban megdőlt a melegrekord

  • narancs.hu
  • 2018. október 28.

Lokál

Elképesztő az ősz eddig.

Vasárnapra virradóra a legmagasabb minimum-hőmérsékleti rekord is megdőlt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán.

Ezen a napon soha nem mértek még ilyen magas minimum-hőmérsékletet: Kelebián mindössze 16,6 fokig hűlt a levegő.

Az eddigi csúcsot Zalaegerszeg tartotta, ahol 1923-ban 15,7 Celsius-fokot regisztráltak.
Szombaton a legmagasabb maximum-hőmérsékleti rekord is megdőlt. A legmelegebb a Csongrád megyei Kübekházán volt, ahol 27,3 fokot is mértek délután. (Balatonfenyvesen 1952-ben 26 fokot rögzítettek. Szombat délután több állomáson is mértek ennél melegebbet.)

Az előrejelzés szerint vasárnap napközben legfeljebb néhol, majd késő délutántól, estétől egyre több helyen várható eső, zápor, esetleg egy-egy zivatar is előfordulhat. Nagy területen erős, helyenként viharos lesz a szél. A legmagasabb hőmérséklet általában 21–26 fok között alakul, északon lehet néhány fokkal hűvösebb. Késő estére többnyire 14–19 fok közé hűl le a levegő.

Figyelmébe ajánljuk

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.

A szürkeség ragyogása

Különös élmény néhány napon belül látni két Molière-darabot a Pesti Színházban. A huszonöt éve bemutatott Képzelt beteg egy rosszul öregedő „klasszikus”, a Madame Tartuffe pedig egy kortárs átirat, amelynek első ránézésre a névegyezésen túl nem sok köze van a francia szerzőhöz. Ez utóbbi egyáltalán nem baj, még akár erény is lehet.