Itt a friss Narancs!

  • narancs.hu
  • 2020. április 16.

Lokál

Messzelátó Török Gábor-interjúval. És mi minden van még a lapban?
  • Rendben van-e, hogy hazaküldik idős, súlyos beteg hozzátartozóinkat a kórházakból? Mi maradt a betegek jogaiból a járványkrízisben? Mit tanácsol a jogász? A cikk szerzője Gaal Ilona, a Hospice Alapítvány munkatársa.
  • Az aalsti maskarák. Tomboló antiszemitizmus vagy ártatlan farsangi mulatság? Helyszíni riport Belgiumból.
  • Mi köze az 5G-nek a vírus terjedéséhez? A technológiai összeesküvés-elméletekről Barotányi Zoltán rántja le a leplet.
  • Kitömessük-e házi kedvencünket, ha idő előtt hagyott itt minket? Egy különleges szakma, a taxidermia fiatal és sikeres képviselőjével, Handlovics-Joó Hannával Sisso beszélgetett.
  • És mi a teendő, ha Katasztrofális állapotban a Debrecen–Budapest vasútvonal? Bognár Péter versét Kőrizs Imre elemzi a poeta.doc rovatban.
  • Andrasev Nadja animációs fődíjat nyert a neves South by Southwest fesztiválon! A Szimbiózisról, A nyalintás neszéről, a 18-as karikáról és a különleges gyűjteményekről Köves Gábor beszélgetett vele.
  • 3D-s animátor volt, de feladta munkáját, hogy első szólólemezére koncentrálhasson. A Sydney-ben élő legendával, Kiss Llacival Soós Tamás beszélgetett, és nem állták meg, hogy ne beszéljenek az URH-ról és az Európa Kiadóról.
  • Sajó László képzeletbeli húsvétot avagy alternatív feltámadás-történetet fest, Reich Orsolya pedig arra a kérdésre keresi a választ, hogy milyen mértékben kell és kell-e vajon kompromisszumokat kötnünk a járványügyi korlátozások idején a magánszféra és a demokrácia rovására.

Vegyék és olvassák a Narancsot!
A jövő héten pedig Könyvmelléklettel is jelentkezünk – tartsanak ki addig!
Viszontlátásra!
A szerk.

A Magyar Narancs a kijárási korlátozás alatt is kapható az újságosoknál, az élelmiszerboltokban és a benzinkutakon, de még jobb, ha előfizet a lapra vagy digitális változatára!

Magyar Narancs

Kedves Olvasóink, köszönjük kérdésüket, a körülményekhez képest jól vagyunk, és reméljük, Önök is. Miközben hazánk a demokrácia érett, sőt túlérett szakaszába lép, dolgozunk. Cikkeket írunk otthon és nem otthon, laptopon, PC-n és vasalódeszkán, belföldön, külföldön és másutt, és igyekszünk okosnak és szépnek maradni. De mit hoz a jövő?

Figyelmébe ajánljuk

Szergej Tyimofejev orosz költő: „Nem tudom, hogy a kortárs orosz kultúra hogyan fogja túlélni ezt az őrületet”

Idén magyarul is megjelent Replika című kötete, aminek lettországi kiadásához egy üres füzetet is kaptak az olvasók. Az Orbita nevű művészeti kollektíva egyik alapítóját videóköltészetről, kreatív könyvtervezésről, a kétnyelvű irodalomról és az Ukrajna elleni háború miatt megszakadt oroszországi kapcsolatokról is kérdeztük.