- Rendben van-e, hogy hazaküldik idős, súlyos beteg hozzátartozóinkat a kórházakból? Mi maradt a betegek jogaiból a járványkrízisben? Mit tanácsol a jogász? A cikk szerzője Gaal Ilona, a Hospice Alapítvány munkatársa.
- Ugyanitt tartanánk-e a járvány elleni védekezésben, ha nem építették volna le módszeresen a hazai járványügyi ellátást? Ami miatt eddig főként a szakma bosszankodott, az most már a bőrünkre megy. Tényfeltáró körkép az államgépezet szétverésnek egy különösen súlyos epizódjáról.
- A helyzet magaslatán van-e a miniszterelnök a gazdasági válság menedzselésében? László Géza publicisztikáját olvashatják.
- „Az alapjövedelem nem csak segít otthon tartani az embereket, de megtartja a vásárlóerejüket is. (…) Nincs helye most annak, hogy ideológiai hitvitákat folytassunk a munkaalapú társadalomról és arról, hogy helyes-e munka nélkül jövedelmet adni bárkinek.” Gilly Gyula orvos és egészségpolitikai szakértő három pontból álló javaslatcsomagot és drasztikus lépéseket határoz meg. Keller-Alánt Ákos készített vele interjút.
- Az aalsti maskarák. Tomboló antiszemitizmus vagy ártatlan farsangi mulatság? Helyszíni riport Belgiumból.
- Mi köze az 5G-nek a vírus terjedéséhez? A technológiai összeesküvés-elméletekről Barotányi Zoltán rántja le a leplet.
- Kitömessük-e házi kedvencünket, ha idő előtt hagyott itt minket? Egy különleges szakma, a taxidermia fiatal és sikeres képviselőjével, Handlovics-Joó Hannával Sisso beszélgetett.
- És mi a teendő, ha Katasztrofális állapotban a Debrecen–Budapest vasútvonal? Bognár Péter versét Kőrizs Imre elemzi a poeta.doc rovatban.
- Andrasev Nadja animációs fődíjat nyert a neves South by Southwest fesztiválon! A Szimbiózisról, A nyalintás neszéről, a 18-as karikáról és a különleges gyűjteményekről Köves Gábor beszélgetett vele.
- 3D-s animátor volt, de feladta munkáját, hogy első szólólemezére koncentrálhasson. A Sydney-ben élő legendával, Kiss Llacival Soós Tamás beszélgetett, és nem állták meg, hogy ne beszéljenek az URH-ról és az Európa Kiadóról.
- Járványnaplót ezen a héten Izsó Zita és Spiró György írt.
- Sajó László képzeletbeli húsvétot avagy alternatív feltámadás-történetet fest, Reich Orsolya pedig arra a kérdésre keresi a választ, hogy milyen mértékben kell és kell-e vajon kompromisszumokat kötnünk a járványügyi korlátozások idején a magánszféra és a demokrácia rovására.
Vegyék és olvassák a Narancsot!
A jövő héten pedig Könyvmelléklettel is jelentkezünk – tartsanak ki addig!
Viszontlátásra!
A szerk.
A Magyar Narancs a kijárási korlátozás alatt is kapható az újságosoknál, az élelmiszerboltokban és a benzinkutakon, de még jobb, ha előfizet a lapra vagy digitális változatára!
Magyar Narancs
Kedves Olvasóink, köszönjük kérdésüket, a körülményekhez képest jól vagyunk, és reméljük, Önök is. Miközben hazánk a demokrácia érett, sőt túlérett szakaszába lép, dolgozunk. Cikkeket írunk otthon és nem otthon, laptopon, PC-n és vasalódeszkán, belföldön, külföldön és másutt, és igyekszünk okosnak és szépnek maradni. De mit hoz a jövő?