Mától nem Zacher Gábor vezeti a Honvédkórház sürgősségi osztályát

  • narancs.hu
  • 2018. április 4.

Lokál

Egy újabb, halállal végződő eset után kínálta fel az intézmény az orvosnak a lemondást, amit ő elfogadott. Frissítés: Zacher cáfol. Mi az igazság?

"Egy újabb, halállal végződő eset után kínálták fel a Honvédkórház sürgősségi osztályát vezető Zacher Gábornak, hogy mondjon le, amit ő elfogadott" – tudta meg a hvg.hu.

Mateisz Erzsébet háziorvos nyílt levelében néhány napja no go zónának titulálta a Honvédkórház sürgősségi osztályát, miután kiderült, hogy betegét onnan érdemi vizsgálat nélkül elküldte az akkor ügyeletes Zacher Gábor. A sebét átkötözték és adtak neki fájdalomcsillapítási tanácsokat, ennek ellenére az idős nőt másnap komatikus állapotban szállították vissza az intézménybe, akkor már segíteni nem tudtak rajta és meghalt.

Ez már nem az első eset a kórház életében, több hasonló esemény történt, ráadásul többször is Zacher Gábor volt az ügyeletes orvos. Ugyan az esetek után Zacher azt mondta, szakmai hiba nem történt, az utolsó esetben pedig hiába kérte a háziorvos, nem indítottak vizsgálatot, Zacher Gábor most mégis "elfogadta a sürgősségi osztály vezetői posztjáról való lemondás felkínált lehetőségét".

A sürgősségi ellátásról és annak problémáiról már több helyen írtunk, például a Narancs egészségügyi blogján, a Materia Medicán itt és itt. Összefoglaló cikkünket pedig lentebb olvashatják.

Frissítés: Az atv.hu elérte Zacher Gábort, aki cáfolta a hvg.hu értesüléseit. A lapnak annyit mondott: „Két szót fogok mondani Önnek: nem, nem. Nem mondtam le, nem ajánlották föl. Ennyi."

„Meddig kell még várni?" - Padlón a sürgősségi ellátás

Túlzsúfoltak a sürgősségi osztályok, ezt senki nem vitatja - az okokról már megoszlanak a vélemények.

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.

Crescendo úr

A Semiramis-nyitánnyal kezdődött koncert, és a babiloni királynőről szóló opera szimfonikus bombákkal megtűzdelt bevezetője rögtön megalapozta az este hangulatát. Szépen adta egymásnak a dallamokat a klarinét, a fuvola, a pikoló, a jellegzetes kürttéma is könnyed fesztelenségét domborította Rossini zenéjének, akit a maga korában Signore Crescendónak gúnyoltak nagy ívű zenekari hegymászásai okán. A Danubia Zenekarra a zárlatban is ilyen crescendo várt.