Nőkről nevezne el négy közterületet a II. kerület

  • narancs.hu
  • 2021. március 2.

Lokál

Négy, eddig névtelen közterületre várják a javaslatokat. 

Javaslatokat vár a II. kerületi önkormányzat, hogy kikről nevezzenek el négy, eddig névtelen közterületet. 

Az önkormányzat azt írja,

ma Budapesten a valós személyek neveit viselő utcanevek 89 százalékát férfiakról nevezték el, és mindössze 11 százalékát nőkről.

Az önkormányzat ezért a közelgő nőnap alkalmából azt szeretné, ha változtatnának ezen az arányon, a négy, eddig névtelen közterületet pedig nőkről neveznék el. 

A névadásra váró közterületek a következők: a Mammut Bevásárlóközpont és a Széllkapu park közötti sétány, a Fő utca 53-55. és 59-61. között induló és a Bem rakpartra vezető névtelen közterület, a Józsefhegyi utca 26. és 28. között nyíló, két ingatlanhoz vezető névtelen zsákutca, illetve a Frankel Leó út 74.-76., 78., 80., és 47., 49., 51.-53., valamint a Harcsa utca által határolt kiöblösödő közterület. 

A javaslatokat március 4-ig várják a kozosseg [at] masodikkerulet [dot] hu e-mail címre, vagy ezen a linken lévő űrlap kitöltésével

Budapesten egyébként a szobrokkal is hasonló a helyzet, mint az utcanevekkel, tavaly nőnapon egy miniszoborral civilek ezen enyhítettek: 

 

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.