Tarlós István pár nappal ezelőtti sajtótájékoztatóján felháborodottan adott hangot véleményének, miszerint a közterületesek jogszabálytalanul büntetik az autósokat, a városban több helyen érvénybe lépő megváltozott közlekedési rend miatt.
Szerinte
pénzbehajtó akciók zajlanak a gyanútlan autósokkal szemben.
„Divat lett alamuszi módon elhelyezni KRESZ-táblákat, majd a környékükre ráirányítani egy kamerát, hogy valakik, miután ártatlanul, véletlenül a megszokott útvonalon haladnak, kapjanak egy 50 ezres büntetést” – mondta a főpolgármester. Az ügy nagy port kavart, mert rengeteg autós érintett a bírságolásban, ráadásul a befizetett díj mértéke szabályszegésenként 50.000 Ft.
Különösen éles a helyzet a Kolosy tér Szépvölgyi útra vezető szakaszán elhelyezett kamera esetén, innen érkezik a legtöbb panasz. A Heti Napló korábbi riportja szerint az Óbudai Közterületesek írásban elismerték, hogy naponta minimum 15 maximum 229 autóst vettek fel a kamerával. A nagyon óvatos 100-as átlaggal számolva csak ebben a kereszteződésben az
napi 5 millió forint bírságot
jelent, havonta nem kevesebb, mint 150 millió forintot.
A HírTV Egyenes beszéd c. műsorában tegnap este ismét megszólalt Tarlós István, aki továbbra is fenntartja korábbi állításait.
Kaotikusnak tartja számos kerület közterület felügyeletének működését, aggályos a kamerák kihelyezése, melyről korábban
az ORFK szóvivője is azt állította, hogy a törvényi jogszabályoknak nem felel meg,
ráadásul a közterület felügyeletnek nincs jogköre kamerafelvétel alapján helyszíni bírságot kiszabni.
Tarlós szerint az autós panasszal élhet a közterület felügyelettel szemben és a közigazgatási hatósági eljárás keretében vitathatja a bírság jogosságát, ugyanakkor a kiküldött értesítőben az is szerepel, hogy a kiszabott helyszíni bírság csökkentésére vagy elengedésére nincs jogi lehetőség. A főpolgármester annak lehetőségét is felvetette a műsorban, hogy a jogszerűtlenül kiszabott bírságok befizetés után visszaperelhetők lehetnek. Közben az is kiderült, hogy
Tarlós személyesen is érintett
az ügyben, feleségét még februárban büntették meg az említett kereszteződésben.
Az ügy szóba került a mai 83. kormányinfón is, ahol Lázár János egy újságírói kérdésre elintézte mindössze annyival a dolgot, hogy folyamatban van a 6-7 kapcsolódó jogszabály egységesítése.
Ronda história ez
az egész. Mert abba bele sem merünk gondolni, hogy mi van akkor, ha Tarlós feleségét nem büntetik meg. Nos, semmi különös, a mély kussolás, mint eddig.