A közmédiának nem kellett, Will Ferrel paródiát csinált belőle
Eurovision-Song-Contest-The-Story-of-Fire-Saga_top_story_lead.jpg
Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története

A közmédiának nem kellett, Will Ferrel paródiát csinált belőle

Mikrofilm

Nemsokára kiderül, érdemes-e az olyan viccekkel viccelni, mint az Eurovízió.

A közmédia egy ideig nemzeti ego-kérdést kreált belőle - majd amikor így sem jött az áttörés, inkább megsértődött és hátat fordított neki. Ez az Eurovíziós Dalfesztivál, amit tényleg csak annyira kell komolyan venni, mint az azon induló válogatott jelmezes dalnoknőket és dalnokokat.

Will Ferrell komikus meg is látta a humort a dologban: tanulmányútra ment a 2018-as lisszaboni döntőre, az élményeiből pedig Andrew Steele segítségével megírta az Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története című vígjáték forgatókönyvét. Csak emlékeztetőül: a 2018-as dalfesztivált az izraeli Netty nyerte Toy című dalával, melynek jelentős részében csirkehangokat utánoz.

Az Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története egy izlandi pop-duóról szól (Will Ferrel és Rachel McAdams alakításában), akik esélyt kapnak arra, hogy országukat képviseljét a seregszemlén. A remeknek tűnő lehetőséggel persze csőstül érkezik a baj is: a szigorú apa (Pierce Brosnan) kiakad, hogy tékozló fia az elég világ előtt megszégyeníti; de a dalfesztivál próbára teszi a páros barátságát ugyanúgy, mint Ferrell karakterének férfiasságát.

A filmet David Dobkin rendezi, akinek többek között az Ünneprontók ünnepét is köszönhettük. Az előzetes alapján a vígjátékban egy erőltetett paródia lehetősége ugyanúgy benne van, mint egy tényleg szórakoztató vígjátéké - akárhogy is lesz, abban biztosak lehetünk, hogy nemcsak rövidebb, de tartalmasabb is lesz, mint a valódi hangversenyt végigülni.

A film június 26-án érkezik a Netflixre.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.