A Facebook már rég nem az az ártatlan, barátokkal való kapcsolattartásra és macskás képek megosztására használt oldal, mint annak idején. Annyi a probléma a működésével, hogy nemrég saját bíróságot állított fel; a vállalat történetének legnagyobb leállásával hét milliárd dollár vált köddé; nemrég pedig bejelentették, hogy virtuális univerzum építésébe kezdenek, mindezt pedig annyira komolyan veszik, hogy még a cég nevét is megváltoztatták Metára. És mindezek csak az elmúlt egy év történései.
Nem csoda, ha ilyen változások után a közösségi média születését megíró Aaron Sorkin is úgy nyilatkozott: itt lenne az ideje a folytatásnak.
„Ami az elmúlt években történik a Facebookkal, az egy olyan történet, amit érdemes lenne elmondani”
– fogalmazott A közösségi háló forgatókönyvírója. Sorkin olyan filmekkel és sorozatokkal szerzett nevet magának, mint az Egy becsületbeli ügy, Az elnök emberei vagy a Charlie Wilson háborúja, a Facebook-filmmel 2011-ben elnyerte a legjobb adaptált forgatókönyv Oscar-díját. Azóta még háromszor jelölték, de manapság inkább a rendezésre koncentrál: második filmje, A chicagói 7-ek tárgyalása a tavalyi év egyik legnagyobb dobása volt, hamarosan pedig bemutatják következő moziját a Being the Ricardost, amely Lucy Ball és Desi Arnaz kapcsolatáról szól.
Sorkin azonban a Facebook-film folytatásánál maradna a forgatókönyvírói státusznál: „Továbbra is szeretnék remek rendezőkkel dolgozni, David Fincher pedig mindenképp ennek a listának a tetején található” – fogalmazott. Egy másik alkalommal pedig ennél is egyértelműbben kijelentette: csak Fincherrel a rendezői székben vállalná a projektet. „Ha Billy Wilder visszatérne a sírból és ő szeretné rendezni a filmet, akkor is azt mondanám, hogy csak Daviddel vállalom” – erősítette meg.
Az egyenlet harmadik tényezője, a Mark Zuckerberget alakító Jesse Eisenberg – akit Fincherhez és Sorkinhoz hasonlóan Oscarra jelöltek a filmért – szintén örömmel visszatérne. Mint elmondta, manapság ritka az olyan lehetőség, amikor egy népszerű filmben játszhat el valaki egy összetett karaktert, az ilyenek ugyanis inkább a színpadon vagy a művészfilmekben fordulnak elő.
Kedves Olvasónk!
Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért.
A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.
Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.
Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!