Elmaradt Liam Neeson új filmjének díszbemutatója a színész botránya miatt

  • B.P.M.
  • 2019. február 6.

Mikrofilm

Bizonyára a produkció forgalmazója nem volt elragadtatva a történtektől.

Nem volt túl szerencsés, hogy Liam Neeson pont a közelgő filmjének, a Dermesztő hajsza bemutatójának a közeledtével vallott bizarr történetéről. A színész ugyanis azt nyilatkozta a közelmúltban, hogy mivel egyik ismerősét egy fekete férfi megerőszakolta, egy hétig az utcát járta azért, hogy balhéba keveredhessen egy fekete személlyel: „Szégyellem, de legalább egy hétig csináltam ezt, abban reménykedve, hogy valamilyen fekete szemétláda kijön egy kocsmából és nekem áll. Hogy aztán… megölhessem” - mondta Neeson, aki később a Good Morning America című műsorban kísérelte meg tisztázni a helyzetet.

 

Többen rasszistának bélyegezték meg a színészt, ezért kármentesként a film amerikai forgalmazója, a Lionsgate órákkal korábban törölte a New York-i vörös szőnyeges bemutatóját a produkciónak - írta meg az ign.hu.

Neeson ügyéről és a munkásságáról itt olvashat bővebben:

Fekete embert gyilkolt volna az Elrabolva sztárja

Liam Neeson bevallotta, hogy egyszer vele is megtörtént az, ami filmjeiben rendszeresen előfordul. Manapság leginkább hidegvérű, bosszúálló figuráiról ismerhetjük Liam Neesont: az olyan filmek, mint az Elrabolva vagy a Fehér pokol igazi akciósztárrá avatták a karrierjét drámákkal megalapozó színészt. A vásznon alakított figuráival ellentétben Neeson kifejezetten visszafogott alkatnak számít, épp ezért lepődött meg az egész világ azon, amit legutóbbi interjújában mondott.

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”