Először beszélt Jada Pinkett Smith férje Oscar-díj átadón kiosztott pofonjáról

  • narancs.hu
  • 2022. június 2.

Mikrofilm

Will Smith pofonja semmit nem változtatott a közöttük lévő kapcsolaton.

Will Smith pofonja mindent egyebet elhalványított – értékeltül az idei Oscar-gálát. A Kaliforniai álom-Holdfény-fiaskó óta nem beszéltek annyit a ceremóniáról, mint most.

Mint ismert, az egyik díjat prezentáló Chris Rock elsütött egy viccet Will Smith feleségén, Jada Pinkett Smithen élcelődve, aki alopecia nevű autoimmun-betegsége miatt borotválta le a haját. Will Smith a színpadra viharzott és lekevert egy pofont a komikusnak, majd üvöltve és káromkodva figyelmeztette, hogy többet ne merje a szájára venni a felesége nevét.

Az események után Smith lemondott amerikai filmakadémiai tagságáról; tíz évre eltiltották őt a gáláról. Az a Richard Williams is elhatárolódott tőle, akinek eljátszásáért a díjat kapta. Miután pedig egy másik standupost, Dave Chapelle-t is megtámadták a színpadon, vitatémává vált, hogyan lehetne megvédeni a komikusokat – na meg a szólásszabadságot, és meddig fér bele a másikon való viccelődés. Smith maga már a gála alatt bocsánatot kért minden jelenlévőtől, Rocktól azonban csak később, online formában. Rock fellépéseire szinte minden jegy elkelt, ő maga azonban egyelőre csak annyit ígért, egy későbbi műsorában dolgozza majd fel a történteket. A botrány harmadik főszereplője, Jada Pinkett Smith azonban eddig nem szólalt meg – most saját Facebookon futó műsorában, a Red Table Talkban törte meg a jeget.

„Ez a gyógyulás ideje, és én készen állok rá” – írta pár nappal a díjátadó után egy Instagram-posztban, műsorában azonban most bővebben is szót ejtett az eseményekről. Mint elmondta, egészsége és az Oscaron történtek miatt több ezren osztották meg vele saját történetüket – neki pedig az a legfőbb kívánsága, hogy Rock és Smith is feldolgozhassák a dolgot. „Abban reménykedem, hogy ennek a két intelligens férfinak lehetősége lesz a gyógyulásra, a megbeszélésre és a kibékülésre. A világ mai állapotában mindkettejükre szükségünk van. És valójában mindannyiunknak nagyobb szükségünk van egymásra, mint valaha” – fogalmazott.

A Smith-szel való kapcsolatáról elmondta: semmi sem változott közöttük. „Továbbra is azt csináljuk, amit az elmúlt 28 évben, és megpróbálják együtt megoldani ezt az életnek nevezett dolgot” – jelentette ki.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.