Ismét összeáll Brad Pitt és George Clooney

  • narancs.hu
  • 2024. augusztus 11.

Mikrofilm

A Két magányos farkas csak szeptemberben jön ki, de máris bejelentették a folytatását.

Immár huszonhárom éve, hogy bemutatták Steven Soderbergh Ocean’s Eleven – Tripla vagy semmi című zseniális alkotását, amely összehozta a kor legnagyobb sztárjait, George Clooneyt és Brad Pittet (és csak mellékesen bedobta melléjük Julia Robertset, Matt Damont, vagy épp Andy Garcíát). 2008-ban aztán a Coen testvérek ismét összehozták a legendás párost, újfent egy krimi-vígjátékban, ez volt az Égető bizonyíték. Ennek is már tizenhat éve, Pitt és Clooney fénye azonban semmit sem kopott, sőt, bátran emlegethetjük őket az utolsó nagy mozisztárok között; ráadásul már mindketten Oscar-díjasnak mondhatják magukat.

Érthető tehát, hogy hatalmas várakozás előzi meg harmadik közös projektjüket, a Két magányos farkast (Wolfs), ami ismét krimi lesz. Ebben Clooney egy profi fixert, azaz intézőt alakít, akinek egy komoly bűnügyet kellene elsikálnia. Egyszer csak megjelenik azonban egy másik fixer is, akit Pitt alakít, a két magányos farkasnak pedig muszáj összedolgoznia, mert az eset kezd kicsúszni a kezük közül. A két sztár mellett olyanok tűnnek fel majd a moziban, mint Amy Ryan, Austin Abrams, Poorna Jagannathan, Richard King vagy Zlatko Burić.

A filmet Jon Watts rendezi. A Két magányos farkas premierje a szeptember elején kezdődő Velencei Filmfesztiválon lesz. A gyártó Apple ezt követően eredetileg hagyományos mozibemutatót tervezett szeptember 20-tól, a friss hírek szerint azonban mégsem engedik, hogy a film kifussa magát a nagyvásznon: szeptember 27-én már landol is az Apple TV+-on. Sőt: már a bemutató előtt bejelentették, hogy készül a folytatás is.

Nem egyedi jelenség, hogy a streamerek egy-egy nagyobb dobásukat moziba küldik: leggyakrabban az Oscarra esélyes filmeknél tesznek így, hiszen a jelöléshez az Akadémia elvárja a hagyományos mozibemutatót. Így tett az Apple Scorsese Megfojtott virágokkal című eposzával, vagy az Amazon az Air – Harc a legendáérttal is. Utóbbi azonban az előzetesen ígéretekkel ellentétben mindezt mégis megtagadta az Országúti diszkótól, és A tizenhármaktól is. A velencei bemutató és a rövid, ám legalább létező mozis premier azt üzenheti, hogy az Apple a díjszezonban is számít majd a Két magányos farkasra. A cég azonban idén nyáron egyszer már befürdött egy mozibemutatóval: 100 millió dollárért vették meg a Vigyél a holdra című holdraszállós romantikus mozit, ami ennek a felét sem hozta vissza a jegybevételekből. Nagy dobásuk azonban még hátra van: a szintén Brad Pitt főszereplésével készülő F1 című sportmozi 300 milliós büdzséjével minden idők egyik legdrágább filmje lesz. Az Apple ezt is moziba tervezi küldeni.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.

Crescendo úr

A Semiramis-nyitánnyal kezdődött koncert, és a babiloni királynőről szóló opera szimfonikus bombákkal megtűzdelt bevezetője rögtön megalapozta az este hangulatát. Szépen adta egymásnak a dallamokat a klarinét, a fuvola, a pikoló, a jellegzetes kürttéma is könnyed fesztelenségét domborította Rossini zenéjének, akit a maga korában Signore Crescendónak gúnyoltak nagy ívű zenekari hegymászásai okán. A Danubia Zenekarra a zárlatban is ilyen crescendo várt.

A miniszter titkos vágya

Jövőre lesz tíz éve, hogy Lázár János a kormányinfón közölte, megépül a balatoni körvasút abból az 1100 milliárd forintból, amit a kormány vasútfejlesztésekre szán. A projektnek 2023-ban kellett volna befejeződnie, és egy ideig a gyanús jelek mellett is úgy tűnt, hogy minden a tervek szerint alakul: 2021. június 18-án átadták az észak-balatoni vasútvonal Szabadbattyán és Balatonfüred közötti 55 kilométeres, villamosított szakaszát.

Ahol mindenki nyer

Orbán Viktor magyar miniszterelnök hétfőn baráti látogatáson tartózkodott a szomszédos Szlovákiában, ahol tárgyalásokat folytatott Robert Fico miniszterelnökkel és Peter Pellegrini államfővel. Hogy miről tárgyaltak, arról sok okosságot nem lehetett megtudni, az államfő hivatala nem adott ki közleményt, posztoltak egy kényszeredett fotót és lapoztak; a miniszterelnök, Orbán „régi barátja” ennél egy fokkal udvariasabbnak bizonyult, amikor valamiféle memorandumot írt alá vendégével; annak nagyjából annyi volt a veleje, hogy Fico és Orbán matadorok, és reményeik szerint még sokáig azok is maradnak (Robert Fico szíves közlése).

„Inkább magamat választom”

A Budaörsi Latinovits Színház fiatal színésze a versenysport helyett végül a színház mellett döntött, és ebben nagy szerepe volt Takács Vera televíziós szerkesztőnek, rendezőnek is. Bár jelentős színházi és ismert filmes szerepek is kötődnek hozzá, azért felmerülnek számára a színház mellett más opciók is.