Torrentmozi

Love and Monsters

  • - kg -
  • 2020. november 26.

Mikrofilm

A „cipőt a cipőboltból” jellegű film­címadás egyik csúcspontja volt a Cowboyok és űrlények, de azért a Love and Monsters is ígéretes indulója a mezőnynek. És megvan az a nagy előnye a kissé karót nyelt előddel szemben, hogy humora is van, nem is kevés, noha hét évvel járunk a világ legelcsépeltebb szörnyfilmes fordulata, az emberiség majdnem teljes megsemmisülése után. Már a világvége felskiccelése is könnyed és szellemes: eddig gyerekjáték volt agyoncsapni a hangyát vagy megetetni az aranyhalat, de most az óriáshangyák és a földi fauna egyéb mutánsai lakmároznak belőlünk – ilyen körülmények között kell hősünknek egy kb. Budapest−Balatonfüred távolságot megtennie, hogy eljusson hét éve nem látott kamaszkori szerelméhez. De hol van már a kamaszkor és a boldog mutálás? Csak boldog mutánsok vannak és néha egy kis szerelmes üzenetváltás a rövidhullámokon. Máskülönben csak hullák és föld alatti bunkerek, ahol mindenki hallja, ha valakinek elhálnivalója akad. Hollywood olykor előveszi legjobb énjét plusz házi készítésű nyílpuskáit, és nem bonyolítja túl a dolgokat: egy kissé félénk fiatalember elindul a maga szörnyekkel kikövezett „így jöttem” történetében és… És az út felénél egy kutyába botlik. Ha van igazi érzelmi szál a történetben, akkor ez lesz az, de feltűnik Michael Rooker is, mint örök túlélő – ő az apapótlék az apokalipszisben. A Love and Monsters semmit és senkit nem akar megváltani, díjakra nem pályázik, és nyilván elpirulna (a mutáns filmek erre is képesek), ha a kispálya királyának neveznénk.

 

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.