Már több mint félmillióan írták alá a petíciót, hogy újraforgassák a Trónok harca utolsó évadát

  • narancs.hu
  • 2019. május 16.

Mikrofilm

Azt akarják, máshogy érkezzen meg a tél.

Miközben az új, utolsó előtti epizód nézettségi rekordokat döntött, addig a Trónok harca történetében valószínűleg másik rekord is született. Feltehetően ennyien ugyanis még sosem voltak dühösek a készítőkre. Igyekezvén elkerülni a spoilert, a lényeg az, hogy a legutóbbi fordulat feltette a pontot az i-re az elégedetlenkedőknél, és azok a rajongók, akik már eddig is szidták az utolsó két évadot készítő írópárost (David Benioff-t és D. B. Weiss-t), most végleg besokalltak. A kritikák közt a leghangsúlyosabb talán az volt, hogy míg azokban az évadokban, amelyekben a már elkészült regények alapján az író George R. R. Martin vezette a szálakat, logikusan vezetett karakterfejlődések és meglepő, ámde jól előkészített döntések határozták meg a cselekményt. Az új gárda azonban mindezt mintha sutba dobta volna, vélik sokan, és a szereplők helyett arra helyezték a hangsúlyt, hogy minél több esemény történjen, amíg aztán befejezik az egész vastrónért meg mindenért zajló perpatvart.

Az elégedetlenség odáig fajult, hogy online petíciót indítottak a rajongók, amelyben kérik a HBO-t, írják és forgássák újra az utolsó, 8. évadot.

A petíciót a vasárnapi epizód után egy Dylan D. nevű rajongó indította a Change.org honlapon. A petíció szerint David Benioff és D. B. Weiss, a széria 8. évadának alkotói "teljesen alkalmatlannak bizonyultak" a feladatra, miután már nem volt eredeti forrás, amelyből dolgozhattak volna - teszi hozzá az MTI.

"Ez a sorozat megérdemel egy olyan befejező évadot, amelynek van értelme" - fogalmazott a petíció írója és arra biztatta az HBO-t, hogy váltsa valóra az elvárásokat.

A petíciót már több mint 500 ezren aláírták, A CNN pedig megkereste a HBO illetékeseit, akik egyelőre nem válaszoltak a megkeresésre. Persze valószínűtlen, hogy a HBO a kérést komolyabban venné, mint a véletlen kávéspohár feltűnésének bakiját, ugyanis a tv-történelemben kiemelkedően magas összegeket, epizódonként 15 millió dollárt költött a nyolcrészes nagy fináléra.

Ha tünde lennék... - George R. R. Martin író

Lehet, hogy Westeros nem egy Középfölde, de A tűz és jég dala, George R. R. Martin fantasysorozatának népszerűsége ma már vetekszik Tolkien főművével. Sokat tett e világméretű rajongásért a könyvek alapján készült tévésorozat, a Trónok harca is. A Santa Fében élő szerzőt telefonon értük utol, hogy kardokról és túlvilági létről, Aragorn szexuális életéről és a Biblia legmenőbb fantasy-sztorijáról diskuráljunk.

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.