Sean Penn Zelenszkijnek adta Oscarját

  • narancs.hu
  • 2022. november 10.

Mikrofilm

Korábban pedig azt ígérte, beolvasztja a szobrot, ha az ukrán elnök nem szólalhat fel az Oscar-gálán.

Ahogy arról már mi is hírt adtunk, a kétszeres Oscar-díjas Sean Penn szívén viseli Ukrajna sorsát: a háború kitörését követően is az országban járt, ahol dokumentumfilmet forgatott az eseményekről. Most ismét odautazott, hogy szimbolikusan átnyújtsa egyik Oscar-díját Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek.

Anton Gerasenko, az elnök tanácsadója osztott meg erről egy videót Twitteren.

Ebben Penn és Zelenszkij szívélyesen üdvözlik egymást, leülnek beszélgetni, majd a színész egyszer csak előkapja hátizsákjából az aranyszobrocskát. „Ez a tied” – mondja, majd amikor Zelenszkij szabadkozni kezd, hozzáteszi: „Ez csak egy szimbolikus butaság, de ha tudom, hogy itt van, jobban érzem magam és erősebb vagyok a harcokban. Amikor győzöl, hozd vissza nekem Malibuba, mert sokkal jobban érzem magam, tudva, hogy egy részem itt van.” Penn korábban azt ígérte, a szobrocskát beolvasztja, ha az ukrán elnök nem szólalhat fel az idei Oscar-gálán – végül Zelenszkijt nem hívták meg, a szobor mégis megmaradt. Arról nincs hír, hogy Penn a Titokzatos folyóért vagy a Milkért kapott elismerését ajándékozta oda.

A szoborért cserébe az elnök kitüntetésben részesítette a színészt az országnak nyújtott őszinte támogatásáért és Ukrajna népszerűsítéséért. Penn jelenleg is forgatja dokumentumfilmjét az orosz-ukrán háborúról – cserébe őt és 24 színésztársát, köztük Ben Stillert is kitiltották Oroszországból.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”