A hét hülyeségei: Novák Katalin simán kenterbe verte Rezsi Szilárdot és a Fidesz többi hivatásos idiótáját

  • narancs.hu
  • 2019. április 27.

Narancsblog

A balliberális elit miatt nem szülnek a magyar anyák és hasonló nyalánkságok.

Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár már a múlt héten is tett egy hajmeresztő kitérőt, amikor belefeledkezett a Notre Dame-mal kapcsolatos összeesküvés-elméletekbe, de azóta ismét magára talált, s újra az erős hazai ütőéren a keze, és ismét a család- és ifjúságügyért érzett felelősség határozta meg napjait.

Amikor például Elzbieta Rafalska lengyel családügyi, szociális és munkaügyi miniszter meghívására részt vett a Családpolitika, anyaság, kisgyermek gondozása című szakértői konferencián, Varsóban – írja az MTI –, ahol a Primus in Agendo (Első a cselekvésben) szakminiszteri kitüntetést vette át lengyel kollégájától, nos, örömében megmondta gyorsan,

hogy miért születik olyan kevés gyermek.

 

Novák szerint – ahogy minden más – ez is elmúlt évtizedek „nagyon nagy bűne”, mivel nemcsak azt próbálták meg elhitetni velünk, hogy „nincs szükségünk a gyermekekre”, de azt is, hogy „a család nem a szeretetről, nem gondoskodásról szól, hanem a családon belüli erőszakról, konfliktusokról, anyagi nehézségekről”, így hát „a nők már nem mernek fiatalon családot alapítani, nagycsaládot vállalni”.

Arra nem tér ki a varsói tudósító, hogy e szavakat az ütemes taps mellett nem kísérte-e néhány lengyel vak komondor elégedett vakkantása, azt viszont megtudhattuk – és ez a lényeg! –, hogy az elmondottaknak az oka „a balliberális elit által érvényesített felfogás”, amiből természetesen az következik, hogy

„a népességnövekedés egyetlen forrása a bevándorlás”.

 

Novák szerint azonban van remény. Ma már „a lengyel és a magyar családpolitika nemes versenyben van egymással”, Magyarországon  például 2010 óta kétszeresére emelték a családokra fordított kiadásokat.

Ennek egyik gyümölcséről az államtitkár immár idehaza beszélt tegnap, a VII. kerületi HelloAnyu! közösségi kávézóban. Mint mondotta, a csokos támogatottak száma már több mint 100 ezer, az otthonteremtési támogatáshoz kapcsolódóan pedig

50 ezer gyermeket vállaltak a szülők.

 

Novák számmágiája szerint mintegy 300 milliárd forint értékű vissza nem térítendő támogatással segítettek több mint százezer családnak, azaz – átlagosan négytagú családdal számolva – mintegy 420 ezer embernek.

Az államtitkár arról is beszélt, hogy júliustól már használt lakás vásárlásához is igénybe lehet venni a csokhoz kapcsolódó kamattámogatott hitelt, meg hogy a kormányhivatalok és kormányablakok mindegyike eleget tesz a családbarát követelménynek, arról sajna nem ejtett szót, hogy mi lesz, ha a belengetett 50 ezer gyerek mégsem születik meg? Mi lesz azokkal, akik

fölvették a hitelt, de mégsem jön össze vállalt családjuk?

 

Egyáltalán: hányan lehetnek, akik csak azt látják, hogy kedvezményes lakáshitel, felveszik, aláírnak, aztán „majd csak lesz valahogy”.

Erről valahogy soha nem ejt szót Novák Katalin. Helyette liberálisozik, bevándorlózik, forintösszegekkel és közönségszámokkal dobálózik, fényezi a kormányát. És persze az olyan „eleve gyanús” számadatokat is figyelmen kívül hagyja, amilyet tegnap közölt a Központi Statisztikai Hivatal. Ebben ugyanis az áll, hogy „2019 első két hónapjában a születések száma 5,1 százalékkal kevesebb, a halálozásoké 11 százalékkal több volt, mint 2018 azonos időszakában”.

Minden bizonnyal ez is balliberális elit aknamunkájának köszönhető.

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.

A szürkeség ragyogása

Különös élmény néhány napon belül látni két Molière-darabot a Pesti Színházban. A huszonöt éve bemutatott Képzelt beteg egy rosszul öregedő „klasszikus”, a Madame Tartuffe pedig egy kortárs átirat, amelynek első ránézésre a névegyezésen túl nem sok köze van a francia szerzőhöz. Ez utóbbi egyáltalán nem baj, még akár erény is lehet.