A képmutatás csúcsa: a budapesti rendőrfőkapitány kifizetné a kezelésre vitt kislány apjának bírságát

  • narancsblog
  • 2017. január 28.

Narancsblog

A fővárosi szmogriadó egyetlen közismert eredménye még egy szégyenletes fordulatot vett.

A múlt heti fővárosi szmogriadó egyetlen publikus eredményt hozott, éber rendőrségünk elkapott egy illegálisan közlekedő – értsd ősöreg – Opel Astrát, amit egy férfi vezetett utas nélkül, de arra hivatkozott a rendőröknek, hogy a leukémiás kislányát hozta fel egy 180 kilométerre fekvő faluból a soros kezelésére. A történetét okmányokkal is tudta volna igazolni, ha az intézkedő rendőröket az érdekelte volna. Nem érdekelte, büntettek – legalábbis az érthetően nagy sajtóvisszhangra jutó történet máig ismeretes verziója szerint.

Bucsek Gábor

Bucsek Gábor

Fotó: MTI-Kovács Tamás

De ma jött a fővárosi rendőrfőkapitány,

Bucsek Gábor, és egy csodálatos közleménnyel kápráztatta el rajongóit a police.hu-n.

Mutatjuk a dolgozat legtüneményesebb kijelentéseit:

Nincs lehetőségem megismerni a másik fél, a rendőr változatát, pedig nagyon szeretném

Miért nincs?

A. Nem Bucsek a rendőrkapitány?

B. A rendőrség nem adminisztrálja a bírságolásait?

C. Mégsem szeretné olyan nagyon, csak elírta a közleményt?

Három napja töprengek, mit tehet egy ilyen helyzetben a budapesti főkapitány. Röviden és tömören, semmit.

Miért nem?

A. Nem is ő a rendőrkapitány.

B. A budapesti rendőrkapitány nem indíthat vizsgálatot, mert azt csak Pintér Sándor, Orbán Viktor vagy Mészáros Lőrinc indíthat.

C. Mégsem töpreng, csak elírta a közleményt.

És végül a kedvencünk:

Bucsek Gábor azonban igen: kész vagyok saját pénzemből kifizetni a kirótt bírságot, ha és amennyiben meggyőződhetem arról, hogy mindez az ismerős beszámolója szerint történt. Várom a bírságolt jelentkezését! Bucsek Gábor vezérőrnagy, Budapest rendőrfőkapitánya (titkársági telefonszám: 061 443 5367)”

Szóval Bucsek magánember a hivatali titkárságán várja a jelentkezőt – ez világos, a rendőr sosem lehet magánember, mindig rendőr marad. Mint most Bucsek rendőrfőkapitány, aki hordjon össze is bármit Bucsek Gáborról, nem tett mást, csupán szolgálatba helyezte magát, hogy ezzel az ordas kamuzással mossa tisztára a saját hivatali szennyesét. Azt tudniillik, hogy olyan emberei vannak, akik nem ismerve sem istent, sem embert,

azt ütik, akinek a legjobban fáj, azt ütik, akit a legkönnyebb. Azt, akit egyedül hatalmukban áll.

S a főrendőr közben nem tehet semmit, sunyin mossa kezét. Röhej... Lenne, ha nem lenne ennyire szomorú.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.