"Olvasói levelek" - étel+hordó: Marcello

  • .
  • 2008. április 17.

Olvasói levelek

Magyar Narancs, 2008. március 27. Tisztelt "Kritikus"! Előrebocsátom, gyakorlatilag a nyitás napjától a Marcello visszajáró vendége, és ezért elfogult vagyok.
Nem rendszeres olvasójukként, egy barátomnak köszönhetően került kezembe az a szám, melyben az étterem "kritikája" olvasható. Nem véletlen az idézőjel használata immáron másodszor. Az írásból az első sorok után érződik, itt bizony semmi jóra nem számíthatunk. Nem szeretném bizonygatni, hogy a helynek kellemes - a Quellére kicsit sem emlékeztető - stílusa, hangulata van, a konyha remek - az elmúlt bő 17 év alatt talán két olyan alkalom volt, hogy nem ízlett az étel -, és mindezt nem kevés visszajáró vendég igazolhatja, akiknek köszönhetően a mai napig előfordul sorban állás. Nem teszem, mert a helynek nincs erre szüksége. Természetesen a vendéglátásban mindig a vendég ízlése a meghatározó. Ha nem ízlik neki az étel, ha nem tetszik a hely, szíve joga ezt mondani. De finom csúsztatásokkal élni már nem elegáns. Ebből csak kettőt kiemelve: a hely nem a nyolcvanas években nyílt, hanem 1990-ben, és az asztalokon mindig friss, igazi virág van... és ha egy "kritikában" már az ilyen apróságok sem stimmelnek...

Üdvözlettel:

Máté Ferenc

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.