Ördöge van

  • 1998. december 3.

Publicisztika

A miniszterelnök úgy véli, hogy akinek gyerekei vannak, az nem gondolhat mást a drogokról, mint ő: aki mást gondol, vagy másképp cselekszik, az az ördöggel cimborál. A csillár, lapzártáig, nem szakadt le.

A miniszterelnök úgy véli, hogy akinek gyerekei vannak, az nem gondolhat mást a drogokról, mint ő: aki mást gondol, vagy másképp cselekszik, az az ördöggel cimborál. A csillár, lapzártáig, nem szakadt le.

Várható volt, hogy az ellenzék (amely asszisztált a hülyeséghez, és módosító indítványokat nyújtott be a kábítószerrel való visszaélésről szóló törvénymódosítás kapcsán) előbb-utóbb megkapja a magáét, az összes drogbeteggel törődő doktorral, pszichiáterrel, szociális munkással, jogásszal és szakemberrel egyetemben. Tudja meg ország-világ, hol és kivel van az ördög akkor, amikor nem a részletekben bújik meg.

Mert egyébként, tudjuk, a részletekben lakozik. Például azokban a sorokban, melyeket a Fidesz frakciója utólag nyújtott be, enyhítendő a saját szakértői által kidolgozott - és jelentős adag populizmussal megküldött - törvénymódosító javaslatot. Közben a kormány - a kábítószerkérdésben is - változatlanul arra játszik rá, hogy a barikádok egyik oldalán a tisztességes, ördöggel nem cimboráló, csendes többség áll; a túlfélen pedig ott az ellenség, a fékevesztett, vérengző liberálisok, a kábítószermámorban fetrengő, a maffiák szolgálatába szegődött szellemi kútmérgezők.

Nincs átmenet, nincs józan hozzászólás, nincs érvelés. És nem lesz prevenció sem.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.