A Bin-Jip a Kobuci kertben

  • 2012. július 31.

Snoblesse

Harcsa Veronika nem vész el, csak átalakul, ezúttal a koreai üres házakról elnevezett formációban lép színpadra.


Fotó: Glódi Balázs

Bár a zenekar Kim Ki-duk filmjéről kapta a nevét, egy másik, hasonlóképp népszerű darab, a Veronika kettős élete is rokonságban áll a 2010 óta koncertező formációval, hiszen Harcsa Veronika (7 kérdés az énekesnővel itt) ideje jó részét ingázva, saját, dzsesszt játszó kvartettje és a triphop, az elektro és a nu-jazz határvidékén mozgó, gyakorta „lealternatívozott” Bin-Jip között. A 2012 nyarától trióban működő formáció elektronikus popban és demokráciában utazik, a zenekari tagok saját bevallásuk szerint mindenből – a zeneszerzéstől a hangszerelésen át a produceri teendőkig – egyaránt kiveszik a részüket. Japán kiadóval is büszkélkedhetnek, amit csak kevés, koreai filmről elnevezett hazai csapat mondhat el magáról. Ezen az estén Harcsa Veronika, Andrew J. (hangminták, scratch) és Gyémánt Bálint (gitár) mellett Szabó Levente live VJ is jelen lesz a Kobuci kert színpadán.

 

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”