BIDF – Fogságban Krisztusért

  • 2014. szeptember 19.

Snoblesse

Éljen a kreatív dokumentumfilm! Éljen, éljen!
false

Ilyen még nem volt – tudjuk meg a Budapest International Documentary Festival ötletgazdájától, Sós Ágnes rendezőtől (interjúnk vele itt), mert a BIDF  „Magyarország első rangos nemzetközi versenye és fóruma, ahol a világ bármely részéről érkező dokumentumfilmek tematikai megkötés nélkül szerepelhetnek és mérettethetnek meg”. A szervezők a világ legfontosabb dokumentumfilm-fesztiváljainak mintáját vették át, s jövőre már nemzetközi pitchingfórumot is ígérnek. Az idei kínálatból egyebek mellett megtudhatjuk, milyen az élet egy keresztény bentlakásos iskolában (Kate Logan: Fogságban Krisztusért), kiderül, milyen támadások érik Putyin Oroszországában a leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű fiatalokat (Askold Kurov, Pavel Loparev: Error 404 – Elveszett gyerekek), és képet kaphatunk Kínáról, az első olyan országról, ahol az internetfüggőséget hivatalosan is betegségnek nyilvánították (Shosh Shlam, Hilla Madalia: Netfüggők).

Kate Logan Fogságban Krisztusért című dokumentumfilmjét ma 16.00 órától vetítik. A fiatal evangélikus rendezőnő a Dominikai Köztársaságban forgatta filmjét, ahol „problémás” tinédzsereket kezelnek egy úgynevezett „rehabilitációs” központban – a várakozásaitól merőben eltérő körülmények között. Megtudhatjuk, mi mindent erőltetnek ezekre a fiatalokra, akiket a szüleik engedélyével raboltak el. A rendezőnő maga is részesévé válik a történetnek: személyes küldetése lesz egy fiatal férfi megmentése, ami az ő életét is gyökeresen megváltoztatja.


Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket.