Dresch Quartet és Chris Potter

  • 2016. augusztus 10.

Snoblesse

Chris Potter megint a Dresch Quartettel fújja.
false

Szinte már hazajár Magyarországra és azon belül is a Dresch Quartet koncertjeire az amerikai tenorszaxofonos, Chris Potter, aki 2011-ben a BJC-ben, 2012-ben a MÜPA Fesztivál Színházában, tavaly pedig az Opus Jazz Clubban fújta hangszerét Dresch Mihály saját fejlesztésű, bambuszfurulyából barkácsolt fuhunja mellett. Már-már szokás, hogy a közös koncerteken nemcsak a közönség, de Chris Potter is ámulatba esik Dresch fuhun- és Lukács Mihály cimbalomszólóitól, így aki virtuóz dzsessz- és örömzenélésre, na meg a fuhun, a basszusklarinét és a tenor- meg szopránszaxofon különböző kombinációs lehetőségeire kíváncsi, jól teszi, ha augusztus 16-án a BMC felé veszi az irányt.

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.