Lány hét névvel és Karafiáth Orsolyával

  • 2015. szeptember 6.

Snoblesse

A lány, aki kijutott Észak-Koreából, és a költőnő, aki bejutott.

„Már az Air Koryo járatán világos, hogy csak a katonai és a pártelit utazhat, de ők igenis hozzájuthatnak a nyugati élvezeti cikkekhez. Mindegyiküknél hatalmas szatyrokban csokoládé, kávé (ezek kint hiánycikkek) és cigaretta (van helyi is, de az gyakorlatilag élvezhetetlen), a fedélzeten hamburgert szolgálnak fel. Ez utóbbit nem kóstoltam, mert vega vagyok, de látható élvezettel ette mindenki. (Kint a hús hatalmas kincs, ritkán kerül az asztalra.) És több olyan boltocskában, büfében jártunk, amit a külföldieknek és a helyi hatalmasságoknak tartanak fenn, és ott gyakorlatilag a legjobb whiskyktől a delikát csokoládén át a Mickey egeres pulcsiig (Mickeyt Kim Dzsong Un állítólag gyerekes rajongással szereti) minden megkapható. Igaz, csak valutáért.”

false

Karafiáth Orsolya kezdte így beszámolóját Észak-Koreáról: a költőnőnek sikerült bejutnia, Hyeonseo Lee-nek pedig sikerült kijutni – Lee Észak-Koreában töltötte gyermekkorát, majd 17 évesen elhagyta hazáját. Kínában telepedett le, tizenkét év elteltével pedig visszatért az észak-koreai határhoz, hogy átsegítse családját Dél-Koreába. Erről szól A lány hét névvel – Szökésem Észak-Koreából című visszaemlékezése. Hyeonseo Lee-vel Karafiáth Orsolya beszélget a Mika Tivadarban.

Figyelmébe ajánljuk

Négy hidat elfoglaltak a tüntetők Budapesten

  • narancs.hu

A Hadházy Ákos által meghirdetett több ezer fős tüntetés a gyülekezési jog korlátozása ellen véget ért az Erzsébet hídnál, a résztvevők azonban továbbmentek a Margit, a Petőfi és a Szabadság hídra.   

Egy szatyor fing-e vagy?

Ebben az országban alighanem Sulyok Tamásnak lenne a legtöbb esélye szabad embernek lenni, és visszautasítani azt a dilemmát, amit ez a rendszer a magyar népnek kínál.