Munkaállomás – Rényi András tárlatvezetése

  • 2012. december 28.

Snoblesse

Rényi András művészettörténész tart exkluzív tárlatvezetést Lakner Antal január 20-ig nyitva tartó kiállításán.


Szubverzív és posztkonceptualista – e szívünknek kedves szavak ismétlődnek leggyakrabban, ha Lakner Antal művészetéről esik szó, de szóljanak a műelemzések helyett maguk a művek: az Erzsébet hídra elhelyezett IDEÁT-ODAÁT feliratok, az osztrákok magyarországi fogászati turizmusának emléket állító röntgenkép-kiállítás, a Metro Istanbul metrórendszer vonaltérképe, a nehezített mobiltelefon, a dupla gravitációs ruha, a mikrogravitációs lebegő kabin, a Tempelhof repülőtérre tervezett hulladékhegy, a Blaha Lujza téren felállított szmogreduktor, nem utolsósorban pedig Izland fiktív hadserege mind-mind Lakner munkásságának részei. Ezt a – szubverzió fogalmát teljes mértékben kimerítő – munkásságot mutatja be a Ludwig Múzeum Munkaállomás című (január 20-ig nyitva tartó) kiállítása, melyen ma 16.00 órától Rényi András művészettörténész tart exkluzív tárlatvezetést.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.