Rambo szaval

  • 2014. június 3.

Snoblesse

John Rambo Nagy László (Leslie XL) híres versét szavalja.
false

Kis lépés volt a Stallone-recepcióban, de nagy a magyar vers népszerűsítésében, amikor Sylvester Stallone, mint vén Rambo nyílvesszejét egy zsoldoskatonának szegezve egyszerre csak Gáti Oszkár hangján kezdte szavalni Nagy László Ki viszi át a szerelmet című szép klasszikusát.

A poént Boldizsár Péter a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem felbujtására követte el: a feladvány az volt, hogy miként lehet a költészetet és a popkultúrát társítani. Boldizsár vágótechnikájának hála aznap, amikor Rambo versmondóként bemutatkozott, mindenkinek egy kicsit derűsebben telt a napja, s ezzel a derűvel indul a Margó Irodalmi Fesztivál kiállítása is, melynek keretében egy sor, Boldizsáréhoz hasonló médiaművészeti alkotás mutatkozik be a Petőfi Irodalmi Múzeumban. A kiállítást megnyitja: Vári György. Közreműködik Spilák Klára, Gáti Oszkár és John Rambo (szelleme).

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.