Rebekah az A38-on

  • 2013. május 16.

Snoblesse

Egy brit technofenomén – a szebbik nemből.
false

A technovilág kívülről talán túlzottan is maszkulinnak tűnhet, éppen ezért üdítő, hogy akadnak benne olyan vonzó női versenyzők is, mint a brit Rebekah Teasdale, aki most a Technokunst (Dork és Isu) jóvoltából látogat hozzánk. Voltaképpen már 1996 óta dj-zik – jó pár évig ezzel párhuzamosan fotómodellként is dolgozott. Amikor ennek búcsút intett, rögtön neki is látott rendes, sötét, fémesen kattogó technodarabokat írni: vinilmaxijai, digitális megjelenései és remixei hamar felkeltették a dj-kollégák figyelmét. Rebekah ráadásul tavaly leszerződött Chris Liebing legendás CLR-kiadóhoz – olyan nevek mellé, mint Terence Fixmer vagy Tommy Four Seven, és idén februárban már meg is jelent első dj-mixe a Reconnected sorozatban. Sikere rögtön érthetővé válik, ha meghallgatunk, mi több, végigtombolunk egy Rebekah-szettet. Rögvest letaglóz a pontosság, az a sötét, precíz elegancia, amivel a szemre is tetszetős lemezlovarnő óriási, szubbasszusok és ipari zörejek által hajtott kattogó-hullámzó gépezetté alakítja a táncteret. Rebekah hangjaira, érzéseire, nyers energiájára tombolt már a Berghain, a Tresor, a Fabric, a Cocoon és az Awakenings közönsége is – most pedig az A38 következik!

Figyelmébe ajánljuk

Tánc az ördöggel

  • SzSz

„Hé, van egy vicced?” – cukkolják naponta tucatszor az őrök Arthur Flecket, aki azután került elmegyógyintézetbe, hogy Jokerként öt emberrel is végzett. Arról, hogyan ég Nesszosz-ingként az emberre az antihős figurája, a rendező, Todd Phillips is tudna mesélni – gyakorlatilag erről szól a Kétszemélyes téboly.

 

Festett malaszt

Alá vagy fölé becsüljük-e a művészet erejét? Képes-e megváltoztatni minket? Woody Allen legújabb színdarabja meglehetősen szélsőséges körülmények között keresi a valódi értékeket, Raffaello Szűz Máriát ábrázoló festményét vetve az 1930-as évek Brooklynjának tenyeres-talpas gengszterei elé.

Ha tízig számolok

  • Pálos György

A szerző az Egyesült Államokban született dél-olaszországi kivándorlók unokájaként, siket szülőktől. S bár úgy tűnt, hogy a második emigrációs generáció is talajt fog Brooklyn környékén, a Durastanti szülők válása után a 6 éves Claudiát visszaviszik az óhazába, Basilicatába, ahol olaszul kezdi meg a tanulmányait.

A városarcheológus ravatalánál

A kiállítás Lugosi Lugo László személyes Budapest-fotográfiái köré épül, és egyik nagy érdeme az, hogy azt is megérinti, aki keveset tud a szamizdatról, vagy akinek a rendszerváltás előtti avantgárd végtelen távolságból ködlik csupán.