Ez nem mese: gyerekkönyv népszerűsíti az MCC-t

  • narancs.hu
  • 2024. december 18.

Sorköz

Csiga Gabi kalandjai a Tudás Galaxisban, 3–10 évesek számára.

A kormány elitképzőjeként ismert Mathias Corvinus Collegiumot (MCC) népszerűsíti a Csiga Gabi és az MCC bolygó című e-könyv, amely a 3–10 éves korosztálynak szól – vette észre a hvg.hu.

A könyv arról szól, hogy Csiga Gabit felvették az MCC-be, és ő űrhajón a Tudás Galaxisban megkeresi az MCC bolygót. A tanévben, amelyet ott tölt, részt vesz a Bioszkaland, a Rejtélyes Építészet, a Robotok Világa, vagy a Csillagászat és Űrfizika kurzuson, és új barátságokat köt.

A könyvet nem az MCC Press Kft. adta ki, hanem a Vizvári Mesegyár. Vizvári Cecília egyéni vállalkozó, ötgyermekes pedagógus édesanya az egyik szerző, a másik pedig a fia, Vizvári Szilvió. A mesék cselekményét a család együtt alakítja és illusztrálja.

A kiadónak 38 e-könyve és 10 nyomtatott mesekönyve jelent meg eddig, a Mathias Corvinus Collegiumot népszerűsítő történet a Csiga Gabi-sorozat kilencedik darabja. Az ötlet Vizvári Szilvióé, aki részt vesz az MCC felsős diákoknak szervezett, pécsi Fiatal Tehetség Programjában. A könyvben szerepel az MCC logója és neve, népszerűsíti is az intézmény. 

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Népi hentelés

Idővel majd kiderül, hogy valóban létezett-e olyan piaci rés a magyar podcastszcénában, amelyet A bűnös gyülekezet tudott betölteni, vagy ez is olyasmi, ami csak elsőre tűnt jó ötletnek.

A hiány

László Károly, a háborút követően Svájcban letelepedett műgyűjtő, amikor arról kérdezték, miért nem látogat vissza Auschwitzba, azt válaszolta, hogy azért, mert nem szereti a nosztalgiautakat.

Fagin elsápad

Pong Dzsun Ho társadalmi szatírái, Guillermo del Toro árvái, vagy épp Taika Waititi szeretnivalón furcsa szerzetei – mindegy, merre járunk, a kortárs filmben lépten-nyomon Charles Dickens hatásába ütközünk.

Vörös posztó

Ismertem valakit, aki egy stroke-ból kigyógyulva különös mellékhatással élt tovább: azt mondta, amit gondolt. Jót, rosszat, mindenkinek bele a szemébe, rosszindulat, számítás és óvatoskodás nélkül. Nehéz volt vele találkozni, mindig ott volt a veszély, hogy mint egy kegyetlen tükörben, hirtelen meglátjuk valódi önmagunkat. De jó is volt vele találkozni, mert ha megdicsért valakit, az illető biztos lehetett benne, hogy úgy is gondolja.

Szeplőtelen fogantatás mai köntösben

Bullshit munkahelyen vesztegelsz, ahol ráadásul csip-csup kiszolgáló feladatokkal is téged ugráltatnak, csak azért, mert nő vagy? Kézenfekvő menekülési útvonalnak tűnik, hogy elmész „babázni”. Persze ha nincs férjed vagy barátod, a dolog kicsit bonyolultabb – de korántsem lehetetlen.

Realista karikatúrák

Tizenkilenc kortárs szerző írta meg, mit jelentett az elmúlt egy-két évtizedben Magyarországon felnőni. Változatos a névsor: van pályakezdő és többkötetes író, eddig elsősorban költőként vagy gyerek- és ifjúsági könyvek szerzőjeként ismert alkotó is.

Jövő idő

A politikai pártokat nem szokás szeretni Magyarországon, mi tagadás, a pártok adtak s adnak is okot erre jócskán.