Polczalaine100 – „Elmentem – látszik” címmel kisfilmet készített a Jelenkor Kiadó és a Könyves Magazin a 100 éve, 1922. október 7-én született pszichológus, író, tanatológus tiszteletére.
A filmen Ablonczy Anna, Nádas Péter és Szigeti László mesél Polcz Alaine-hez fűződő viszonyáról.
A premier pénteken 20 órakor kezdődik a Jelenkor Facebook- és Instagram-oldalán, valamint Polcz Alaine írói oldalán.
Pénteken tíznapos kampány is indul #polczalaine100 címmel. A szerző életművét gondozó Jelenkor Kiadó felkérte Gubás Gabit, Halász Juditot, Koszta Gabriellát, Márton Lászlót, dr. Muszbek Katalint, Orvos-Tóth Noémit, Schäffer Erzsébetet, Szolláth Dávidot, Tóth Réka Ágnest és Ungváry Rudolfot, írja meg, milyen kapcsolat fűzte, fűzi Polcz Alaine-hez vagy az életművéhez.
Ezeket a visszaemlékezéseket a Nyugati tér blog közli október 7-től 16-ig. Elsőként Halász Judit írása olvasható.
„Nehezen hihető, de olyan nehézségekkel küzdött meg életében, amelyekről az ember azt gondolná, hogy lehetetlen. Mégis úgy állt fel, mint a legbámulatosabb mesehősök. Amikor mindenki azt gondolja, hogy ez már a vég, itt már mindenki feladja, akkor felépít egy olyan várat, amely országos ismertségre, sok-sok ember szeretetére, megbecsülésére magasítja fel” – olvasható Halász Judit visszaemlékezésében.
A centenáriumra időzítették két könyv megjelenését is. Az Asszony a fronton különleges kiadása és egy fényképekkel illusztrált emlékkönyv, Magam világa címmel most került a boltokba.
Leadkép: Polcz Alaine 2006. március 8-án a Liberálisok Házában, amikor a Szabad Demokraták Szövetségének képviselőnői neki ítélték a rendszerváltásban nagy szerepet játszó magyar liberális nők számára alapított Vig Monika-díjat. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt