Szépírók Társasága: „Dóra, el a kezekkel a könyvektől!”

  • narancs.hu
  • 2020. október 9.

Sorköz

A könyvek megsemmisítése véresen komoly ügy, dermesztő emlékeket ébreszt.

„Megdöbbenéssel vegyes szánakozással figyeltük Dúró Dóra bukott politikus látványosra sikerült visszatérési kísérletét, aminek során először egy meseantológiát darált le, a »sikert« látva pedig később szét is tépett egy, tagtársunk által írt mesekönyvet” - írja lapunkhoz eljuttatott nyilatkozatában a Szépírók Társaságának elnöksége.

„Akár komikusnak is találhatnánk, hogy a magyar szélsőjobboldal maradványai gyerekmesékben látják meg legnagyobb ellenségüket - ha a könyvek megsemmisítése nem volna véresen komoly ügy, és nem ébresztene mindannyiunkban dermesztő emlékeket” - folytatódik a közlemény.

A Szépírók Társasága elítél minden olyan törekvést, „ami kulturális értékek, nézetek megszüntetésére irányul” - szögezik le, közleményüket pedig azzal zárják: „Dóra, el a kezekkel a könyvektől!”

Dúró Dóra két hete a Meseország mindenkié című könyvet darálta le, ma pedig összetépte Bán Zsófia Vagánybagoly és a harmadik Á - avagy mindenki lehet más című munkáját. Mindkettőben „homoszexuális propagandát” vélt felfedezni.

A Magvető Könyvkiadó Facebook-oldalán fejezte ki szolidaritását az írókkal, és azokkal a bolti eladókkal, akiket Dúró akciói nyomán fenyegettek meg felheccelt emberek.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.