Ünnepváró családi program a Téli PagonyFeszten

  • (x)
  • 2024. november 21.

Sorköz

November végén már érezhetően közelednek az ünnepek, de még pont van egy kis idő arra, hogy megálljunk, meséket olvasssunk-hallgassunk, kikapcsolódjunk, együtt legyünk!

Remek alkalom erre a a Marczibányi téri Művelődési házban megrendezésre kerülő Téli PagonyFeszt is!

A november 23-án, szombaton délelőtt megrendezésre kerülő családi eseményen színes színpadi programokkal, kézműveskedéssel, társasozással, tombolával és kedvezményes karácsonyi könyv- és társasjátékvásárral, dedikálással várják a szervezők az érdeklődő kicsiket-nagyokat.

Játszik a Veronaki együttes, lesz előadás a Budapest Bábszínház jóvoltából, fellép Kárász Eszter és Vadadi Adrienn, valamint Szabó T. Anna is.

 

A program (2024. november 23., Marczibányi Téri Művelődési Központ -  Budapest, II., Marczibányit tér 5/a)

10:00 Bemutatkozik Prémszakáll és Torzonborz Enyedi Éva (Pintér Béla és Társulata) és Dankó István (Katona József színház) színpadi programjában

10:30 Verstanulás és felolvasás Szabó T. Annával a Mikulás, te vagy az? és az Adventi kalendárium kapcsán

11:00 Kesztyűmese – Veronaki koncert az egész családnak

12:00 A Patrik, a pingvint felolvassa Huzella Júlia

12:30 A Kicsimackó a nagymama könyvbemutója a szerzővel, Vadadi Adrienn-nel és Kárász Eszterrel egy zenés-játékos program keretében

13:00 A Boldog karácsonyt, Diótörő!- című könyvből ből felolvas Huzella Júlia

13:30 Tombola

Belépőjegy gyerekeknek: 2 000 Ft, felnőtteknek: 2 500 Ft. Jegyvásárlás a pagony.hu/programok oldalon. 

A bemutatkozó téli Pagony könyvek:

  • Czernák Eszter - Monszport Vivien: Boldog karácsonyt, Diótörő!
  • Jarvis: Mikulás, te vagy az?
  • Julia Donaldson - Axel Scheffler: Patrik, a pingvin
  • Marék Veronika - Baranyai (b) András: Torzonborz és Prémszakáll
  • Robert Barry: Fűzfándy úr karácsonyfája
  • Vadadi Adrienn - Egri Mónika: Kicsimackó a nagymamánál 

A Téli PagonyFeszten 20%-os kedvezmény jár minden könyvre és 15%-os kedvezmény minden játékra.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.