Meghalt Sven-Göran Eriksson, az angol válogatott egykori edzője

  • narancs.hu
  • 2024. augusztus 26.

Sport

Év elején jelentette be, hogy rákot diagnosztizáltak nála.

76 éves korában elhunyt Sven-Göran Eriksson, többek közt az angol válogatott és több klubcsapat legendás edzője is. Eriksson összesen három nagy tornán vezette Angliát 2001 és 2006 közt, de edzette a Manchester Cityt, a Leicestert, az AS Romát és a Laziót is, karrierje során összesen 18 trófeát nyert - írja a BBC.

 
Sven-Goran Eriksson / Instagam
 

Eriksson januárban mondta el, hogy rákot diagnosztizáltak nála, és legjobb esetben is egy éve van hátra. Azóta tulajdonképpen bevallottan búcsúzik tőle az egész futballvilág: amikor elárulta, hogy nagyon nagy szívfájdalma, hogy soha nem lehetett a Liverpool edzője, márciusban egy gálameccsen ülhetett le kedvenc klubja padjára.

Az angol válogatott történetének első nem brit edzője már pár nappal ezelőtt nyilvánosan búcsúzott mindenkitől: „Jó életem volt. Mindannyian félünk az utolsó napunktól, de az élet valahol a halálról is szól. Ezt meg kell tanulnunk elfogadni olyannak, amilyen. Ha nem is mindenki, de remélhetőleg az emberek többsége a végén azt mondja majd, hogy igen, jó ember voltál. Remélem, pozitív srácként emlékeznek majd rám, aki minden tőle telhetőt megtett. Ne sajnáljatok, mosolyogjatok! Köszönök mindent, az edzőknek, a játékosoknak, a szurkolóknak, fantasztikus volt. Vigyázzatok magatokra és vigyázzatok az életre! És éljétek meg! Viszlát” - áll az aktív karrierje alatt is nagy szeretetnek örvendett edző utolsó üzenetében.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.