Megvan a Fradi új edzője

  • narancs.hu
  • 2023. július 20.

Sport

Hatalmasat zakózott a fővárosi csapat a BL-ben, ami miatt Csercseszovnak mennie kellett. Már be is jelentették, hogy ki váltja. 

Csúfos vereséget szenvedett a Ferencváros szerdán a feörei Klaskvik ellen, ráadásul hazai pályán kapott ki három góllal. Azért is nagyon kínos a vereség, mert egy félprofi csapatról beszélünk, az ellenfél játékosai közül többen villanyszerelőként dolgoznak a civil életben. 

Kubatov Gábor klubelnök a mérkőzés után azt nyilatkozta, hogy végtelenül szégyelli magát, majd egy személyes megbeszélés után menesztette a csapat edzőjét, Sztanyiszlav Csercseszovot. 

A klub csütörtökön közölte, hogy Máté Csabát bízta meg a vezetőedzői feladatok ellátásával, munkáját Leonardo de Almeida segíti majd. 

 
Máté Csaba, a Ferencváros labdarúgócsapatának másodedzőjeként a svéd Djurgarden elleni másnapi labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőmérkőzés előtti edzésen az FTC népligeti edzőközpontjában 2020. augusztus 18-án
Fotó: MTI/Mónus Márton

 A hvg.hu arról ír, hogy a BL-ből való kiesés súlyos milliárdokba kerül a Fradinak. A lap szerint

  • amikor 2020-ban a Ferencváros a BL-ben szerepelt, és hat meccsen egy döntetlen mellett öt vereséget ért el, akkor szerzett 7,6 milliárd forintnak megfelelő pénzdíjat,
  • amikor 2022/23-ban az Európa Ligában megnyerte a csoportját és bejutott a legjobb 16 közé, akkor 3,7 milliárd forintnyi pénzdíjat szerzett ezzel.

Ilyen pénzekkel most nem számolhat a csapat. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk