Putyin örömmel rendezne újabb focivébét Oroszországban

  • narancs.hu
  • 2021. szeptember 26.

Sport

Legutóbb 2018-ban voltak házigazdák az oroszok.

Putyin szerint Oroszország újabb labdarúgó-világbajnokságot rendezhetne, jelentette a TASZSZ orosz hírügynökség.

Az orosz elnök a politikai pártok vezetőivel találkozva állt elő javaslatával. A találkozón dicsérte a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) irányítóit, amiért Oroszország lehetett a torna házigazdája három évvel ezelőtt és beszélt a 2018-as vb sikeréről is, kiemelte, hogy igazán nagy anyagi siker is volt a torna: 5,357 milliárd dollár bevételt és 3,533 milliárd dollár nettó jövedelmet hozott a nemzetközi szövetségnek.

"Gondoljuk meg, talán rendezhetnénk egy újabb világbajnokságot" - mondta Putyin.

A jövő évi világbajnokságot Katar rendezi, a 2026-osnak pedig az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó együtt ad otthont.

Moszkva tehát leghamarabb a 2030-as világbajnokságra pályázhatna, ám a FIFA technikai bizottsága azon is gondolkodik, hogy 2026 után már kétévente rendezzék meg a focivébéket, így akár már 2028-ra is bejelentkezhetnek az oroszok. Az UEFA és többek közt az MLSZ is ellenzi a FIFA ezirányú terveit.

(MTI, 444.hu)

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.