Késve kezdődött az Erkel szombati előadása, sztrájkolt a társulat

  • narancs.hu
  • 2019. március 10.

Színház

A szakszervezetek 35 százalékos alapilletmény-emelést szeretnének.

Fél órát várt a közönség, mert a 18 órára hirdetett Carmen című opera nem kezdődött el. Egy színházi vezető ekkor kilépett és azt mondta: 17 és 20 óra között sztrájkol a társulat, az előadásról jelenleg is egyeztetés folyik, a társulat egyharmada 8 óráig nem lép színpadra - olvasható a Magyar Hangon.

A munkabeszüntetésre azért került sor, mert a dolgozók, illetve a szakszervezetek alapilletmény-emelést szeretnének, amiről egyelőre nincs megállapodás. Az előadás előtt jelezték, aki szeretné még vissza tudja váltani a jegyét. Az előadás aztán elindult, viszont az első felében kevesebben énekeltek és tánc is alig volt, viszont a szünetet követően - tehát 20 óra után - már mindenki színpadra állt.

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.