tévésmaci - A sün átúszott a folyón

  • .
  • 2007. december 6.

Trafik

Nyilván ismertetnem kéne az előző három rész tartalmát, de elegem van. Kisebb gondom nagyobb a besúgóknál, elhagyom az egész sztorit.
Az volt, hogy volt Prágában meg a csehek lelkiben egy híres énekes, úgy hitték róla, hogy üldözi is az átkos rendszer, és persze üldözte is. Õ meg jelentett neki, dettó üldözött társairól, s ez valamikor az év elején kiderült. Megint kiderült, hogy semmi sem az, mint aminek látszik. De én már leestem erről, van egyéb bajom. De nem panaszkodom, inkább tévézek. Bár a tévében speciel nem lesz semmi ezen a héten. Speciel? Mér, mikor volt?

Pénteken ifjabb korom egyik kedvence megy az MGM-en, este fél kilenckor. A Pénzt vagy életet! Arról szól, hogy egy kiérdemesült kretén valami robbanóanyagot pakol föl egy luxus óceánjáróra. A kapitány, Omar Sharif hülyén néz (ki) a parancsnoki hídról. Jön egy helikopter talán, és leereszti Richard Harrist, a bombaelhárítás első számú szaktekintélyét és kis vazallusát, a rózsaszínű pulóvert és fekete hajfestéket viselő David Hemmingset. Vajon sikerül-e? Ha azt hiszik, megnézem, hol élnek? Legkevésbé a tinédzser tévésmacival van kedvem találkozni egy hülye hajón. 0.40-kor az RTL Klubon megszólal az árengedményes John Woo-szállítmány. Állítólag vannak itthon is rajongói a híres elmebetegnek, azoktól elnézést kérek, mert lesz még a héten film a maestrótól, de engem alkalmasint ez A bérgyilkos sem érdekel.

Szombaton lesz egy Steno-film, a Fiam, Néró este kilenckor a Filmmúzeumon. Éppenséggel Alberto Sordival és Vittorio de Sicával, éppenséggel 1956-ból. Nagy élmény lesz - másoknak.

Vasárnap még tévézhetünk egy kicsit, de jobb, ha gyűjtünk egy kis erőt az eljövendő szép napokra. Reggel bizony én korán felkelek, mert 8.35-kor kezdődik a Dunán az Emil és a detektívek. Tischbein barátocskánk története még egy finom női kézben is tök horror, noha ez a 2001-es adaptáció inkább egy reppeléssel rongált szerelmi vallomás az új Berlinhez. De meglátják, a tévésmaci küldöttei egyszer úgyis rábeszélik Tarr Bélát, hogy rendezzen filmet az Emilből. Mennek a gyerekhadak a tárcatolvaj után ezerrel és óbégatva az utcán. Szavamra tök olyan vagy még olyanabb az egész, mint az M, egy város keresi a gyilkost. Szerintem azt kéne adnia a tévének rögtön utána. Nem adja, még szép. Lesz viszont este fél tízkor a Filmmúzeumon egy svéd krimi: Gyilkos a tetőn. Én voltaképpen szeretem a gyilkosos filmeket. Csak a tévét nem. Meg a mozit se.

Hétfőre nem találtam semmit, pedig háromszor átnéztem a rádióújságot.

Kedden én már E.R.-t sem nézek. Minek? Kinek?

Szerdán három a magyar igazság, megint nem kell bekapcsolnunk a rettenetes televíziót, hacsak az időjárás nem érdekel véletlenül. De ilyen fatális véletlenek nincsenek. Nem mindegy, milyen idő van?

Csütörtökön a Zone Európán 13.15-kor lesz a Dealer, hozza nyilván a nép ópiumát. Már tényleg azon vagyok, hogy kihívom a tévészerelőt, hogy rossz a műsor, javítsa meg. Ha önök viszont nem tévéznek, mert tudnak élni, akkor tévészerelőre sincs szükségük. Kár, mert én tudok egyet. Bár, ha nem tudja megjavítani a műsort, lehet, hogy kirúgom. Volt szerencsém!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.